Ако гласно ги искажувате пред партнерот вашите желби и чувства, тој ќе знае што сакате и дали го прави она што го сакате, а што прави погрешно.

Објавил: Сара Фемина | 21 јуни, 2019 22:16

Зошто е добро да бидете гласни за време на сексот?

Фото/Текст извор: ©боза.мк

Сетете се кога последен пат толку многу се опуштивте за време на сексот што заборавивте колку сте гласни.

Повеќето двојки, од различни причини, дали поради децата, родителите или комшиите, се трудат да бидат што е можно потивки во нивните сексуални активности, иако би сакале да биде сосема спротивно.
Гласниот секс е одличен за вас и за вашиот партнер, а ова се само неколку причини зошто следниот пат треба да ги оставите инхибициите пред прагот на спалната соба:
Подобра комуникација со партнерот

Ако гласно ги искажувате пред партнерот вашите желби и чувства, тој ќе знае што сакате и дали го прави она што го сакате, а што прави погрешно. Ваквата комуникација дефинитивно ќе го подобри квалитетот на вашиот сексуален живот, но и ќе ја зацврсти вашата врска.

Мажите посебно обожаваат добар згоден задник, затоа во последно време, клиниките за пластична хирургија се преполни. Се повеќе девојки и жени хируршки ги коригираат своите задници. Фото: Гугл

Гласен секс значи опуштен секс

Заборавете на комшиите, на отворениот прозорец, на сѐ. Сексот е здрава и природна работа и нема зошто да се воздржувате од уживање. Кога сте гласни, значи дека сте потполно опуштени, а тоа значи дека и потполно уживате.

Сосема поинаков начин на уживање

Кога целосно ќе се опуштите, тогаш целосно се препуштате на задоволството и партнерот е свесен дека уживате. И колку многу уживате. Воздишките и викањето (секако, кога се искрени и вистински) се најточниот барометар за уживањето. Тоа дополнително ќе го стимулира партнерот, што значи: двојно уживање.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Истражувањата на универзитетот Нотингам покажало дека мажите што имале редовен секс во 50-тите години имаат помали шанси за развој на рак на простатата.

Утринскиот секс го крева расположението и го зајакнува имунитетот!

Ако незнаете како да го започнете денот во добро расположение, одговорот е мошне едноставен:...

Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.

Како до повеќекратен оргазам? – Следете ги само овие пет чекори

Длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога ќе го промените сравот и свеста за себеси,...

Сепак, вакви сцени имаше повеќе во 90-тите, а и пејачите во тоа време беа далеку поопуштени од денес.

Вистински секс во видео спот- пејачот и пејачката од оваа група биле во врска – сите ја знаете оваа песна

Оваа секс сцена од познатото видео од деведесетите многумина ја знаат напамет. Во многу...