Повредениот Д.Ј.Р. бил потоа со возило на итна помош пренесен во охридската болница.

Објавил: Перо Милчин | 31 јули, 2019 17:43

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Американски параглајдерист паднал врз возило во Љубаништа!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Како што соопштија од МВР, педесет и седумгодишен параглајдерист од САД се здобил со повреди откако паднал врз автомобил во Охрид.

Вчера во 15.20 часот при слетување на плажата со параглајдер Д.J.Р.(57) од САД  во с.Љубаништа, паднал на патничко моторно возило и тешко се повредил.

Повредениот Д.Ј.Р. бил потоа со возило на итна помош пренесен во охридската болница, соопштија денеска од МВР.

Од страна на полициски службеници од СВР Охрид излезено е на местото на настанот и констатирано е дека во 15.20 часот при слетување на плажата со параглајдер Д.J.Р.(57) од САД, паднал на патничко моторно возило марка „мицибуши“ со скопски регистарски ознаки. Д.Ј.Р. со возило на итна медицинска помош е пренесен во болницата „Св.Еразмо“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на крстосницата од бул.„Словенија“ и ул.„Качанички пат“ во Скопје.

ПОВРЕДЕНИ 4 ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Страотна сообраќајка кај Качанички пат

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Качанички пат во Скопје. Како што информираат...

Во 09.00 часот на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот В.М. од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот.

Две страшни несреќи во Македонија,има мртви и повредени

Маж се здобил со тешки повреди откако излетал од патот Струмица – Валандово со патничко...