Како што информираат од претпријатието, нема повредени патници, пожарот избувнал на горниот кат и во тек е утврдување на причините кои довеле до несреќата.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 август, 2019 16:49

ИЗГОРЕ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Утринава се запали двокатен автобус на ЈСП „Скопје“ на линијата број 5 во населбата Ѓорче Петров.

Од ЈСП, Скопје соопштија дека возачот на автобусот изјавил дека за време на возењето забележал чад од горниот кат на возилото, застанал и со противпожарни апарати се обидел да го изгасне.

Од претпријатието изјавија дека нема повредени патници. Пожарот избувнал на горниот кат и во тек е утврдување на причините кои довеле до несреќата. 

„Пожарот, чии причини се утврдуваат, е изгаснат за брзо време благодарение на брзата интервенција на екипата на Противпожарната бригада. Внатрешната контрола на ЈСП „Скопје“ веднаш излезе на терен. Возачот на автобусот изјавил дека за време на возењето забележал чад од горниот кат на возилото, застанал и со противпожарни апарати се обидел да го изгасне.

Во меѓувреме, забележал и искри и повикал на помош екипа на Противпожарната бригада. Пожарот бил изгаснат во најбрз можен рок“, велат од ЈСП „Скопје“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Маж во безсознание лежел покрај автопатот Скопје- Куманово, па откако го забележале лицето било пренесено на Клиника каде е утврден неговиот идентитет.

Избодено дете во ЈСП – лекарите се борат за неговиот живот, и маж во бесознание итно пренесен во болница

Крвав инцидент во градскиот превоз во Скопје. Според информаците на МВР, три лица се...

Превземени се мерки и активности при што е констатирано дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

И покрај контролите на МВР – скопските улици се уште се како фронт во кој страдаат возачите

Македонската полиција со полни раце работа, секој ден билтенот на МВР е полн со инциденти...

За време на мечот настанал инцидент, причината е недосуден офсајд за домашниот тим, по што фанови влетале во терен.

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАРЦА СО ДЕТАЛИ: Апелирам да не се политизира настанот, или да се поврзува со политички процеси

По немилиот настан кој се случи во Охрид со приведени навивачи и играчи од фудбалски...

Пред полициската станица во Охрид во моментов се наоѓаат триесетина соселани, роднини и пријатели на тројцата уапсени вечерва.

ПОЛИТИЧКИ РЕВАНШИЗАМ: Приведени фудбалери и навивачи – блокиран влезот кон СВР Охрид!

Еден фудбалер на ФК Волино е меѓу приведените кои во моментов се наоѓаат во охридската...