среда, 13 ноември 2019

MK/ EN/ DEГрозоморниот чин бил снимен од камери во средата наутро и на видео снимките  се гледаат двајца мажи со полуавтоматски пушки како излегуваат од црвен автомобил и пукаат во бел Нисан.

Објавил: Катерина Крстиќ | 8 ноември, 2019 11:38

Изрешетан со 150 куршуми- убиен полицаец кој учествувал во апсење на синот на Ел Чапо

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Дури 150 куршуми завршиле во телото на полициски службеник во Мексико, кој бил вклучен во апсењето на синот на накобосот Хоакин „Ел Чапо“. Полицискиот службеник Едуардо Н. бил убиен на паркингот.

Грозоморниот чин бил снимен од камери во средата наутро и на видео снимките  се гледаат двајца мажи со полуавтоматски пушки како излегуваат од црвен автомобил и пукаат во бел Нисан.

Полициската заседа траела помалку од 30 секунди, но за кратко време напаѓачите го совладале белиот автомобил во кој бил полицискиот службеник со најмалку 150 куршуми, објави Дејли Меил.

Убиството се случило во трговски центар во Кулиакан, главен град на мексиканската држава Синаола.

32 годишниот полицаец кој бил убиен бил идентификуван како Едуардо Н.  припаѓал на елитната единица на државната полиција.

Според извештаите на локалните медиуми, на 17 октомври офицерот учествувал во апсењето на Овидиј Гузман Лопез, син на Ел Чапо Гузман, шеф на нарко картелот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Метеоролозите предвидуваат уште повеќе дожд, посебно на североистокот на земјата, каде се наоѓа Венеција, Сицилија и другите Јужни региони.

ВЕНЕЦИЈА ПОД ВОДА: Поплавени кафани, продавници, затворени градинки, но дождот не мисли никако да запре!

Туристите и жители на Венеција во чизми се пробиваат низ водата која го преплави поголемиот...

Од полицијата е потврдено дека Тишма е уапсен заедно со два албански државјани.

Нарко БРАТСТВО ЕДИНСТВО разбиено во Атина-Црногорец и двајца албанци на чело на мафијата: Запленети 104 кг кокаин и 800.000 илјади евра!

Црногорскиот државјанин 45-годишниот Милан Тишма, кој важи за лице блиско на криминалната...

Си Џинпинг се очекува во вечерните часови да пристигне во Атина, а во текот на утрешниот ден ќе биде примен од неговиот грчки колега, а ќе оствари средба и со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис.

ГРЦИЈА СПРЕМНА: Кинескиот претседател Си Џинпинг вечерва доаѓа во официјална посета на Грција!

На покана на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, претседателот на Народна Република...

Кога се работи за програмата на производство на авиони пета генерација, можеме да изјавиме дека првиот сериски авион Su-57 спремен е за испорака на трупите.

РУСКО ЧУДО ОД АВИОН СПРЕМЕН ЗА АКЦИЈА: Воената авијација го добива првиот авион пета генерација MADE IN RUSIA!

Првиот сериски произведен борбен авион пета генерација Su-57, спремен е за испорака на...


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial