Раскажува и како и било најтешко да и раскаже на својата ќерка за загубата.

Објавил: Катерина Крстиќ | 27 јули, 2020 11:40

Илда Шаулиќ по загубата на бебето: Се уште чувствувам последици од интервенцијата, но добро сум!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Откако во медиумите се појави веста дека познатата пејачка Илда Шаулиќ, ќерката на покојниот Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика, го загубила своето второ дете, се огласи и самата таа. 

Пејачката вели дека се чувствува добро, но дека се уште чувствува последици од интервенцијата.

-Кога во обѕир ќе се земе се што поминав, добро сум. Секако се уште чувствувам последици од интервенцијата, но се ќе помине. Многу е важно дека после се успеав да го зачувам внатрешниот мир и дека се помирив со ситуацијата. Во сето ова ми помагаше семејството и пријателите, открива пејачката.

Раскажува и како и било најтешко да и раскаже на својата ќерка за загубата.

-За сета среќа имам паметно за своите години дете. Секако секој што ќе и се јавеше на телефон и говореше дека ќе добие брат или сестра, а ова го прифати како неминовно. Таа инаку е таква по природа. Кога татко ми загина и говоревме дека тој е на пат, обидувајќи се на тој начин да ја поштедиме. Не знаевме како да и ја соопштиме вистината, а да она го разбере тоа и го прифати. Така во една прилика таа ни рече, мојот дедо не е на пат, тој е со ангелите, бевме во шок, но сфативме дека на неа не и треба да и се кријат работите, вели Илда.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Луксузниот објект се наоѓа на два километри од Колосеумот, а изнајмувањето, кога станува збор за прослави, чини приближно сто илјади евра на ден. Имајќи предвид дека домаќините правеле прослава три дена, само за неа потрошиле 300.000 евра.

РОМСКА СВАДБА ОД 650.000 ЕВРА: Цеца и Лукас заработија во време на корона- еве колкав хонорар зедоа!

Фотографии од ромска венчавка во Рим, каде што пееја некои од најголемите поп-имиња...

На овој ден именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Денеска се празнуваат Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 септември и се празнува...

Својата држава ја претставувал во многу земји ширум светот, меѓу кои отворање на македонски културен центар во Истамбул-Турција, Софија-Р.Бугарија, претставување на македонската музика во опера хаус Сиднеј-Австралија и многу други настапи.

(ФОТО) Нема да го препознаете – Наум Петрески го промени имиџот и пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал...