Прашањето (кое во суштина е реторичко) е дали треба итно да поднесе оставка од претседателската позиција во партијата, или чесните во СДСМ сепак не се срамат од ваков човек?“, напиша Илиевски.

Објавил: Мирко Бачиќ | 23 февруари, 2020 13:50

ИЛИЕВСКИ: Дали СДСМ не се срамат од ваков човек- Монструозно, позади завеси нарачувал обвиненија и пресуди

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зоран Заев. Како што додаде Милошоски, Заев не само што бил премиер, туку бил врховен судија и специјален обвинител.

По објавената снимка од страна на Антонио Милошоски на денешната прес конференција, Богдан Илиевски на социјалните мрежи напиша:

„Пред јавност се ужасуваше од неправди, маршираше за правда и обвинуваше дека друг контролирал суд. Позади завеси нарачувал обвиненија и пресуди и наредувал на судии и обвинители. Монструозно.
Прашањето (кое во суштина е реторичко) е дали треба итно да поднесе оставка од претседателската позиција во партијата, или чесните во СДСМ сепак не се срамат од ваков човек?“, напиша Илиевски.

Заев договарал одлуки со врховниот суд, бил во тесна врска со Катица Јанева. Таа не можела без него да одлучува самоволно. Јанева и Заев биле во тесна координација за случајот Рекет, ова го изјави на денешната прес конференција пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Според него, по ваков материјал Заев треба да биде приведен или викнат на распит.
„Заев и Јанева биле во содејство на блиски соработници за секоја нејзина одлука. Тој бил и Врховен судија и специјален обвинител“, тврди пратеникот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Докторот аперилаше до Министерството за здравство и министерот Венко Филипче, да не се слушаат препораките на СЗО, туку да се започне со масовно тестирање на народот за Коронавирус бидејќи како што вели со сигурност има повеќе заразени од овој вирус а не само оние за кои веќе сме информирани.

Тројца од персоналот на болницата „Плодност“ позитивни на корона вирус !

Доктор Тасе, од болницата Плодност во Битола се огласи преку официјалниот Фејсбук...

Откако Михаела се огласи на својот Фејсбук и министерот за здравство се заблагодари јавно што таа била совесна и за време на целото патување носела маска и ракавици, а и веднаш самоиницијатвно се пријавила на клиниката за инфективни болести.

Се чувствувам како најсреќниот човек на светот- младата Михаела од Скопје го победи Коронавирусот!

Младата Михаела Јаневска од Скопје е една од првите пациентки кои беа заболени од коронавирус...

Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време.

По пресудата за затвор се огласи Џими од групата “Молика”: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени поранешниот градоначалник на Битола,...

Да се направеше вистинско прогресивно оданочување а не фарста која потоа и ја поништивте ќе имаше пари за вакви ситуации.

НАЈЧЕВСКА ДО СДСМ: Да не крадевте и не вработувавте до бесвест, ќе имаше буџетот за вакви ситуации!

Мислам дека сепак некој треба да му каже на Заев дека во моментов не е никаков функционер...