Тој вели дека поранешниот генерален секретар на СДСМ, го отвора локалот преку неговиот фризер.

Објавил: Сара Фемина | 18 август, 2019 15:38

Илиевски: Кирацовски вечерва отвора локал преку неговиот фризер!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Александар Кирацовски вечерва отвора локал во центарот на Битола, пишува Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот.

Тој вели дека поранешниот генерален секретар на СДСМ, го отвора локалот преку неговиот фризер, информира Република.

Се крие ли Кирацовски позади неговиот фризер, прашува Илиевски.

Кирацовски бизнисменот! Кирацовски – Кики, денес свечено отвора негов локал во строгиот центар на Битола (Кафе Централ). Кирацовски се крие зад неговиот фризер Димче Кармен.

Дали Кирацовски ќе се појави на свеченото отворање на неговиот кафич, прашува Илиевски.

Кирацовски беше дополнителен заменик-министер во министерството за информатичко општество и администрација во техничката влада на Емил Димитриев во периодот 2015–2016, а потоа бил избран за пратеник на парламентарните избори во 2016 како втор носител на листа на СДСМ во петтата изборна единица, каде партијата освоила девет мандати.

На партискиот конгрес во јуни 2017 тој бил именуван за генерален секретар на СДСМ, откако во претходниот мандат 2013–2017 бил потпретседател на партијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во Охрид само петмина пазарни инспектори работат да ги казнат оние што не ги почитуваат протоколите, а на помош викендов им дошле и колегите од Скопје и од Гостивар.

Поднесени две кривични за забавите на Градиште!

Поднесени се 2 кривични пријави за забавите организирани во Градиште, на плажите 2 и...

Согласно податоците од Министерството за финансии заклучно вториот квартал од 2020 јавниот долг изнесува 59,5%, додека државниот долг 50,7%, што споредено со претходното тримесечје повеќе за 8,9 процентни поени.

Мицкоски: Државата ја втурнуваат во црвената зона на презадолженост, долгот достигна 59,5%

Државата ја втурнуваат во црвената зона на презадоженост. За само три месеци владата...

Собраниските служби,пак, се подготвуваат согласно мерките за заштита од коронавирусот за одржување на конститутивната седница во големата сала со купола каде што ќе биде обезбедено соодветно растојание меѓу пратениците, собраниските службеници и други лица кои треба да се присутни. Гласовите на оваа седница ќе се бројат рачно, а веројатно и на тие потоа, имајќи предвид дека во неа нема инсталирано систем за гласање.

Џафери ја напушта Инфективна, можно е да ја води конститутивната седница

Денеска претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери, кој беше хоспитализиран...