Доколку Заев има барем малку разум, после денешниот масовен одзив на граѓаните против пописот тој ќе го прекине процесот.

Објавил: Сара Фемина | 20 февруари, 2021 19:47

Илјадници граѓани се потпишаа против фалсификат пописот на Заев

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Илјадници скопјани се потпишаа против фалсификат пописот на Заев.

Илјадници скопјани денеска се потпишаа против фалсификат попис на Заев, масовно од сите скопски општини граѓани излегоа и кажаа НЕ за попис по терк на СДСМ.

Пописот е статистичка операција, и како таков тој треба да биде по методологија и процес кој ќе прикаже реални резултати, а не насилен и на база на коалициски договор.

По денешниот масовен одзив на граѓаните против пописот, Заев треба веднаш да се повлече од идејата за попис во април.

Попис, да, но електронски и според методолигија, која ќе даде реалнми резултати и слика за институциите и системот.

Исто така илјадници граѓани од Битола, Охрид, Ресен и другите општини од југозападна Македонија го ставија својот потпис против фалсификат пописот на Заев.

Електронскиот попис е единствено логичко решение, и истиот ќе даде реални бројки и податоци, се друго е политички пазар.

Доколку Заев има барем малку разум, после денешниот масовен одзив на граѓаните против пописот тој ќе го прекине процесот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Новата сала со површина од 1300 м2 комплетно опремена со спортска опрема и реквизити, санитарни јазли, соблекувални со туш кабини е современ простор за изведување на наставата по физичко, за правилен развој на децата и за поттикнување на нивните први спортски интереси.

Заев од Стримица: Вложувањето во физичката култура и во спортот ќе даде уште поголеми резултати

Премиерот Зоран Заев заедно со министерката за образование и наука Мила Царовска и...

Според Холштајн, заедничкото менаџирање со мигрантските текови во Европа е исклучително важно за постигнување успеси во овој сегмент!

Предадена донација од возила и опрема во вредност од 660.000 евра за Граничната полиција

Ми причинува особено задоволство што денеска заедно со амбасадорката на Сојузна...

Овој проект, Охридската локална самоуправа го реализира во соработка со здружението „Храна за сите – Банка за храна МК“ како дел од националната акција „Нула глад“ и со поддшка на позната трговска компанија.

Обезбедени 200 хуманитарни пакети за 100 социјално ранливи семејства во Охрид

Обезбедени се 200 хуманитарни пакети за 100 социјално ранливи семејства во рамки на проектот...