Никогаш не зборувал отворено за неговите три деца - каква врска има со најстариот Данило, зошто е премногу заштитнички настроен кон својата ќерка Милица и како игра со најмладиот Вукан.

Објавил: Сара Фемина | 30 декември, 2020 22:36

ИНТЕРВЈУ СО СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Еве како Вучиќ ја слави Новата година и какви подароци купи за неговите деца

Фото/Текст извор: ©магазин.мк/курир.рс

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, обично го гледаме сериозен и строг во неговите јавни настапи. Во новогодишниот разговор за српски Курир, шефот на државата покажа што се крие во приватниот живот!

Никогаш не зборувал отворено за неговите три деца – каква врска има со најстариот Данило, зошто е премногу заштитнички настроен кон својата ќерка Милица и како игра со најмладиот Вукан.

За прв пат, тој зборуваше за растењето со неговиот брат Андреј и зошто мажите Вучиќ никогаш не зборуваат за емотивни теми.

Откри и како може да ги изненади соработниците, што го опушта и какви новогодишни одлуки донел.

Во интервјуто, Вучиќ зборуваше и за војната со мафијата, која го прислушуваше година и пол, и за она што и го зборуваше на новата црногорска влада.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, обично го гледаме сериозен и строг во неговите јавни настапи. Во новогодишниот разговор за српски Курир, шефот на државата покажа што се крие во приватниот живот!

Интервјуираат: Александар Шондовиќ и Бранислава Мајдаревиќ

Време е за празник, ќе имате повеќе време за семејството. Како ќе ја поминете новогодишната ноќ?

Никогаш не им давав значење на прославите, се надевам дека ќе имам ден-два да им посветам на германски и рускиот јазик и да поминам повеќе време со деца.

Дали подготвивте новогодишни подароци за деца?

Му подготвив подарок на Данило малку порано. Ќе биде добро вино затоа што, тој сака вино. Подготвив вредна книга за Милица, а Вукан најмногу сака хеликоптери за играчки.

Дали имате некои празнични ритуали? Колку ги почитувате обичаите? Кои божиќни обичаи ги почитувате вие ​​и целото семејство?

Ние ги почитуваме славата, Божиќ и Велигден, како најголем христијански празник. Во согласност со традицијата, како и повеќето српски семејства, ние ги поздравуваме тие празници!

Повеќе во утрешниот број на Курир.рс!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интервју

Околу промената на имињата на улиците во градот, Трајановски истакна дека тоа не смее сега во овој период да се случува. Период во кој македонскиот идентитет е разнишан.

Скопјани ќе го памтат Шилегов единствено по сомнителната продажба на новата Градска куќа

Во вчерашното издание на “Студио” на Канал 77 членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски...

Силјановска Давкова потенцираше дека ВМРО-ДПМНЕ има полн легитимитет да собира потписи против одреден закон, во овој случај лош закон за попис, бидејќи и начинот на неговото донесување и неговата реализација се лоши.

Силјановска Давкова: Република Македонија не смее да дозволи фингиран попис

Во вчерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше пратеничката од редовите...

За Села ова е скандалозен чин, а Мијалков контроверзна личност.

„Мијалков е човекот кој даде оставка веднаш по настаните во „Диво Насеље“. Ова е театар во режија на полицијата“, обвини вечерва Села во „Click Plus“ на ТВ21.

Села: Некој посилен и од Заев и од Мијалков нареди да се пријави Мијалков во Обвинителство

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“...