Локалната мрежа Еј Би Си пренесе дека возачот излегол од својот мерцедес и седнал на софата во главниот хол веднаш по упадот.

Објавил: Весна Петровска | 18 септември, 2019 17:46

Инцидент во Њујорк: Влета со мерцедес во зградата на Трамп и седна на софата

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Еден автомобил влета во главната сала на „Трамп Плаза“ во Њујорк, јавија американските медиуми, наведувајќи дека притоа полесно се повредени двајца минувачи и возач.

Во тој луксузен станбен објект во Њу Рошел американскиот претседател Доналд Трамп и неговото семејство немаат престојувалиште, но тој е во нивна сопственост.

Локалната мрежа Еј Би Си пренесе дека возачот излегол од својот мерцедес и седнал на софата во главниот хол веднаш по упадот.

Немало ништо сомнително во упадот, соопшти полицијата од Њу Рошел за локалните медиуми.

Застапникот за имотот на Трамп не беше достапен за коментар, но со мејл испратен до Еј Би Си и се заблагодари на полицијата за брзата реакција.

Трамп ги има  најлуксузните хотели каде цените се превисоки.

Една вечер во Trump International Hotel може да ве чини од 460 долари, па до сe до 25.000 долари, во зависност од тоа дали ќе го одберете претседателскиот, Иванка апартманот и дали ќе уживате во сите бенефиции на хотелот како огромните спа и фитнес центри.

Декорот во хотелот е врвно луксузен, одбран од ќерката на Трамп, Иванка. Ресторанот ги има една од најпознатите шефови на кујна во САД и нуди ексклузивно и богато мени. Конференциските сали во хотелот ги носат имињата на поранешни претседатели на САД, а една го носи името и на Доналд Трамп.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Влегувате во Србија само со лична карта, без тест на Ковид-19 и што е најважно, без задолжителна самоизолација од 14 дена, посочува ТВ-станицата.

ХРВАТИТЕ ДОАЃААТ ВО СРБИЈА НА ШОПИНГ: Еве што најчесто купуваат!

Хрватите можат да патуваат во Србија под скоро исти услови како пред 12 март, кога границата...

Одлуката зборува за „примени пораки кои содржат документирани обвиненија против споменатите архиепископи за црковни злосторства“.

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО РУСКАТА ЦРКВА: Испливаа експлицитни фотографии, двајца епископи во геј афера!

Според одлуката на патријархот на Москва и на цела Русија, епископите на Армавир-Лабин,...

Меѓутоа, кога новинарите го прашаа дали е можно тој да биде толку неодговорен што не сторил ништо што им било препорачано на сите други заболени од коронавирус, (самоизолација, тестирање ...), Несторовиќ тврди дека не се однесувал неодговорно кон себе или кон луѓето од неговата окоКако гостин во една емисија, тој исто такапризна дека не бил во самоизолација затоашто имал премногу работа.лина.

Несторовиќ повторно шокира:Сигурен бев дека имав корона, но не бев во самоизолација!

Професорот д-р Бранимир Несторовиќ, член на кризниот персонал за борба против Ковид-19, ги...

Ја победивме битката со злобниот вирус во Црна Гора, рече премиерот Душко Марковиќ на прес-конференција.

СТОП ЗА СРБИЈА ВО ЦРНА ГОРА: Од 1 јуни се отвораат границите, но не и за СРБИЈА!

„Ја победивме битката со злобниот вирус во Црна Гора, рече премиерот Душко Марковиќ. Премиерот...