Имено жената беше жртва на насилство во главниот град Скопје, во непосредна близина на Пластичарската улица.

Објавил: Катерина Крстиќ | 25 јули, 2019 11:18

Инцидент кај Пластичарска улица: Жена физички нападната додека уништува автомобил(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Видео на кое се гледа како жена е жртва на насилство во Скопје, се рашири на социјалните мрежи.

Имено жената беше жртва на насилство во главниот град Скопје, во непосредна близина на Пластичарската улица.

Видеото од ваквиот немил настан е објавено на социјалната мрежа Твитер каде во описот стои дека мажот кој ја нападнал оваа жена бил таксист, но овие информации се неофицијални.

На почетокот на видеото изгледа како жената да сака да направи штета на автомобилот, а потоа насилникот доаѓа и жестоко ја турка, а при тоа никој не и помага додека лежи доле на асфалтот.

Раскрвавена во носот и на грбот веќе била еднаш на асфалт. Веројатно таксистот манјак веќе бил тргнат на страна, па оваа се одмаздува на колата, после што следи уште еден нокаут. Понежниот пол се бранеше, едноставно. Оваа случка има и претходница. таксистот дотрча од некаде, а колата му стоеше на семафор. Зошто никој не ги спречува и двајцата? се само дел од коментарите под видеото кое беше поставено на Твитер.

Погледнете го видеото:

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Видео

Веднаш интервенираше Брза помоши Боки е пренесен во болница. Но она што го скрена вниманието беше човек во униформа,  кој „културно“ го испраќа покажувајќи кон своите препони.

Ја засрами полициската униформа: Полицаец се фати за половиот орган додека го носат Боки 13 во болница!

Додека првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски го изнесуваат на носилка,...

Денеска на социјалната мрежа„Фејсбук“ беше споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата и последните моменти на раперот.

Протече видео снимка од несреќата во која загина српскиот рапер

Трагедија го потресе регионот откако вчера трагично загина познатиот српски рапер...

Лошо е чувството кога ќе се види како мајката го остава своето бебе. На снимката од сигурносните камери се гледа како го става своето штотуку роденото девојче во одводот. Тоа глутницата кучиња веднаш го забележаа и веднаш пријдоа и го извлекоа бебето на безбедно.

Мајка монструм го фрли бебето во одвод- погледнете како кучиња го спасија

Страшна глетка се случи во Индија, додека неговата мајка го оставила фрлено своето...