Ова е само еден дел од тоа што Славица и Душко Јовановиќ , родителите на Нинослав Јовановиќ (46) осуден за силување на деца кој беше уапсен на 5.јануари по 17 дневното бегство поради киднапирање и злоставување на 12. годишната Моника К.

Објавил: Весна Петровска | 7 јануари, 2020 15:20

ИСПОВЕД НА РОДИТЕЛИТЕ НА БЕРБЕРОТ – И родената мајка се плашела од него: Подобро да беше мртов, ќе го проплакав и ТОЛКУ, а ОВА…

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Лечен од своите пореметувања уште од рана возраст, уште откако го истрижил првото девојче, тогаш имал седум години, лекуван е на психијатрија, одбивал да пие лекови, неговите родители стравувале од некои работи, тој ги труел кучињата, а неговата мајка се плашела да не почне да убива.

Ова е само еден дел од тоа што Славица и Душко Јовановиќ , родителите на Нинослав Јовановиќ (46) осуден за силување на деца кој беше уапсен на 5.јануари по 17 дневното бегство поради киднапирање и злоставување на 12. годишната Моника К.

Родителите на т.н малчански беребер, кои за разлика од синот во селото важат и за вредни работници и примерни селани , ја отвориле душата и откриле низ каков пекол минувале сите овие години.

– За жал е жив, многу е тешко. Подобро е кога знаеш дека си го закопал, одиш на гробишта, ќе го проплачеш и ќе се вратиш… Подобро да го убија. Ќе отидевме на гробот, ќе поплачеме, па би си дошле дома. А ова… ги шири рацете и се фаќа за глава, пренесува српски Курир.

Проблемите со Нинослав имале цел живот, се направиле да се врати на вистински пар, но безуспешно.

– Од година дена живот е лекуван, па лежеше два пати во болница. Проблемите започнаа од петтото одделение во основно училиште. Ќе замине, ќе направи некои измами ќе го нема 10 дена, па ќе дојде. Додека да ги вратиме долговите тој е мирен па повторно оди, прави проблеми откако е роден. Се боревме до 14. 15 години, па потоа почнавме да му даваме лекови. Кога еден ден усисував ги видов сите лекови низ куќа, тој од тогаш одите во аут. Не сакаше да ги пие лековите, ги ставше под јазик и ги плукаше, раскажуваше неговата мајка за српски Курир.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Во видео обраќање, објавено на официјалната веб-страница на Брегу, таа презентираше аргументи во корист на формирање на заеднички регионален пазар, нагласувајќи дека пазарот на 18 милиони луѓе е многу привлечен на ЕУ и глобалната сцена.

ВО ЗАПАДЕН БАЛКАН ИМА 1,4 МИЛИОНИ НЕВРАБОТЕНИ

Генералниот секретар на Советот за регионална соработка Мајлинда Брегу рече дека...

Прелиминарните податоци на Агенцијата за статистика на БиХ покажуваат дека во првата половина на минатата година, БиХ забележа пад на БДП од 3,7 проценти во споредба со истиот период во 2019 година, според оваа Информацијата за движењето на макроекономските показатели за јануари-октомври 2020 подготвена од Дирекцијата за економско планирање (ДЕП).

ЕКОНОМИЈАТА НА БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА НА ДНОТО: Падна увозот и извозот, но и прилив на пари од странство

Ескалацијата на пандемијата на вирусот корона во првата половина на минатата година...

Во секоја земја на Европската унија, по таков политички гаф, ќе следеше оставка или негова смена

Скандал ја тресе Хрватска! првиот човек на Институтот за јавно здравје седи на картон со Вакцини

Хрватскиот  биолог и научник  Иван Џикиќ денес изјави дека бил шокиран кога видел...