Кои хороскопски знаци најмногу се трудат во текот на односот?

Објавил: Сара Фемина | 19 март, 2020 15:25

ИСТРАЖУВАЊЕ ОТКРИВА: Еве кои хороскопски знаци се најдобри во кревет!

Фото/Текст извор: ©ж. магазин

Астрологијата може да ви каже многу за некоја личност, вкус, став и вештини во спалната соба.

Во истражување спроведено од веб-продавница за сексуални помагала учествувале 3500 испитаници кои одговориле на прашања во врска со сексуалните навики и способности на сите 12 хороскопски знаци, а резултатите биле објавени во форма на разни списоци.

Кои хороскопски знаци најмногу се трудат во текот на односот?

Оргазмот е благосостојба за човечкиот организам, а замислете само колку корист ќе имате ако доживеете повеќепати одеднаш.

Одговорот е – Водолијата.

Веднаш зад неа се следниве знаци: Бик, Риби, Девица и Лав.

Кои хороскопски знаци се најзадоволни од својот сексуален живот?

Водолија и Јарец!

Водолија
Тие се возбудливи и непредвидливи љубовници. Ако треба да додадеме уште една работа, би било фактот дека Водолиите се верни на своите партнери.

Риби
Нежни и емотивни љубовници кои живеат за да ја задоволат својата подобра половина. Секој трет Риби ужива во играњето улоги во кревет.

Овен
Овој хороскопски знак ужива во директен сексуален однос без дополнителни украси и предигра. Не очекувајте дека Овенот ќе се гушка со вас после односот или дека ќе ја продолжи предиграта.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Еротика

Во јавноста се шпекулира дека атрактивната плавуша е веќе шест години во овој бизнис, а нејзин макро бил уапсениот Михајло Максимовиќ.

“Не знаев дека е Сања проститутка- се изненадив колку е добра во кревет”- Изјава на бившиот дечко!

Српскиот пејач Марко Ванила, е бившиот дечко на Сања Станковиќ, девојката која беше...