Левент кој е единствениот осомничен за сообраќајката се уште чека судење но денеска српските медиумипренесоа дека исчезнал од градот Гитерслоа. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 14 јануари, 2020 18:32

Исчезна возачот кој го усмрти Шабан Шаулиќ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Исчезна 36- годишниот турчин Алсин Левент кој предизвика страотна сообраќајка во која загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ.

Левент кој е единствениот осомничен за сообраќајката се уште чека судење но денеска српските медиумипренесоа дека исчезнал од градот Гитерслоа. 

Шабан Шаулиќ загина на 17 февруари во тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Нема информации каде се наоѓа осомничениот и зошто досега не е почнат судскиот процес.

Наспроти ова сопругата на покојниот Шабан Шаулиќ, Гоца тврди дека судот во Германија знае каде се наоѓа Алсин Левент осомничен за предизвикување на сообраќајната несреќа во која животот го загуби нејзиниот сопруг.

-Верувам во правдата на правосудниот систем во Германија. Правосудните органи добро знаат каде се наоѓа тој, вели Шаулиќ.

Сопругата на Шабан вели дека верува и се надева на брзо започнување на судењето. 

-Во контакт сме со судот и имаме информација дека судењето ќе започне наскоро. Секако тој требаше одамна да започне, но важно е што тоа ќе се случи сега. Очекувам да добие максимална казна според тамошните закони, вели Гордана за српски „Информер“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Живеалиштето претставува мала лагуна со многу зеленило, езерце за фламингата, како и посебен дел за хранење на птиците.

ОТВОРЕНО НОВОТО ЖИВЕАЛИШТЕ ЗА ЕГЗОТИЧНИ ФЛАМИНГА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Зоолошката градина во Скопје за првпат е збогатена со егзотични птици од видот фламинго,...

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...