Моника Белучи и покрај тоа што важи и понатака за секс симбол по светот, таа за себе изјавува дека скромноста е еден дел од нејзиниот успех.

Објавил: Сара Фемина | 19 ноември, 2018 17:37

Италијанската лепотица Моника Белучи ја открива тајната на својот изглед.

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Во светот позната како господарка на убавината,Моника Белучи ја открива тајната на својот изглед и како таа го одржува своето тело и покрај напорните денови,што ги има како позната светска глумица. Филмска убавица,на која никој не може да одолее на нејзината убавина.

Со нејзината убавина и понатаму го восхитува цел свет. Таа и понатака е голем идол на многу жени на секаде низ светот. Моника Белучи изјавува за себе дека и таа функционира како еден обичен човек,кој има голема одговорност за својата фамилијата и своите деца. Таа и покрај големите обврски што ги има во секојдневието,има и две ќерки Дева и Леони,за која како што вика и се најглавна преокупација. 

За својот изглед не е самокритична и секогаш знае да одвои време да го одржува своето тело и изглед.

И покрај што е влезена во петата деценија Моника Белучи и понатаму важи за секс симбол во светот.

Таа има 58 кг а висока е 173см и таа мисли дека со начинот на исхрана и вежбање секој може да има прекрасно тело и убав тен. Нејзиниот тренинг се состои од пливање, јога и трчање.

Четири пати неделно плива по 45 минути и таа е уверена во себе дека тоа е најдобриот начин,да се остане во добра форма. Некогаш тренира и кикбокс,под мотивација од нејзиниот бивши сопруг францускиот глумец Винсент Касел.

Моника Белучи за себе изјавува дека е како “морски пес” и дека никогаш не мирува. Сака да јаде риба, зеленчук и месо и некогаш ако е потребно за некоја улога знае да намали неколку килограми, меѓутоа таа вика дека повторно се чувствува заводливо и секси. Најомилена храна и е Италијанската посебно тестенини со пармезан.

Таа изјавува за себе дека и покрај толку познати светски актерски улоги, најголема награда и е што останала достојна и добра личност како што отсекогаш била. Моника Белучи е ретка комбинација на совршено тело и прекрасно лице и отсекогаш ја носи титулата како секси симбол.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Убавина

На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Елизабета Пендаровска и Зорица Заева во МОДНА КОМБИНАЦИЈА, на прославата на Денот на независноста!

Вчера во американската амбасада се славеше „Денот на независноста“. На гала настанот...

Изгледа Дадар беше горд што и покрај Фатиме Фетаи која му е редовен клиент во неговото студио, дојде на шминкање и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Катица Јанева го смени личниот опис кај шминкерот Дадар ?!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред нејзиното гостување во емисијата...

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин...

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност, не ја виделе таа убавина со свои очи. Погледнете дел од убавините на нашата земја.

Погледнете ги убавините на нашата мила Македонија

На убавините во Македонија никој не може да остане рамнодушен. Во оваа прекрасна земја...