Момчето кое полно со живот на најмонстрозен начин му го прекинаа животот и му ги прекинаа сонништата за кој тој мечтаеше беше убиен во атерот на селото Љуботен.

Објавил: Перо Милчин | 18 јули, 2019 17:05

Италјански експерти го утврдуваат убиството на Пино – момчето се уште не е достојно испратено на вечно почивалиште

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Официјално Магазин.мк дознава дека Пино сеуште не е погребан во Италија. Посмртните останки на Пино, моментално се наоѓаат во Милано, бидејќи италијанските експерти го утврдуваат убиството на момчето кое на суров начин беше убиено од монструмите Али Фуркан и Ангела Ѓорѓиевска.

Нема крај на агонијата на семејството на Пино, момчето се уште не е испратено во своето вечно почивалиште. Посмртните останки од Пино Секондо, се уште се наоѓаат во судската медицина, но овој пат во Италија, дознава магазин.мк од сигурни извори.

Тешки денови поминува мајката на Пино, но се надева дека за ова монструозно дело, лицата кои се осомничат ќе ги дочека соодветна правда и казна. Маја Трпковска се надева дека ваков случај нема да се повтори и ниту една мајка да доживее ваква болна трагедија како неа.

Мајката постојано својата болка и својот гнев го кажува на својот профил на Фејсбук:

„Анѓела, Анѓела, Анѓела… ороспио што направи, кучко една“, ова стои во објавата.

Нема крај на агонијата на семејството на Пино, момчето се уште не е испратено во своето вечно почивалиште, тоа се уште се наоѓа во судската медицина, но овој пат во Италија,

Момчето кое беше полно со живот, Али Фуркан и Ангела Ѓорѓиевска на нај монструозен начин му ја прекинаа насмевката и соништата за кој тој мечтаеше, Пино беше убиен во атарот на селото Љуботен.

Како што дознавме, посмртните останки на Пино се уште се во судска медицина во Милано. Во Италија на овој случај работи тим од експерти од Европа кои се вистински професионалци во вакви партикуларни случаеви.

Судската медицина од Милано има за цел да открие на кој начин е убиен 26-годишниот Пинета Секондо Пино и со какво оружје. Додека истрагата не ги покаже вистинските причини јавната обвинителка нема да дозволи да се одржи погребот.

Не постои сомнеж во истрагата која ја направија македонските органи, но семејството смета дека технологијата на Италијанската судска медицина е модерна, но и експертите се многу повеќе специјализирани за вакви случаеви.

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ ОД ДЕТСТВОТО НА ПИНО:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Пред да падне Владата на Љупчо Георгиевски, тој, според нашите извори, станува обезбедување во СДСМ, го напушта Охрид и заминува во Скопје како дел од партиското обезбедување.

Кој е осомничениот ЗОРАН КИЧЕЕЦ – од вратар по кафани до познат РЕКЕТАШ и сопственик на ресторани!

Зоран Милески Кичеец, во јавноста беше познат како човек близок до Сашо Мијалков, а...

Шанкери, келнери, готвачи и собарки се едни од најбараните кадри во хотелите и угостителските објекти долж езерото.

ЦРВЕН АЛАРМ ВО ОХРИД: Недостига стручен кадар – еве кој професии се најбарани!

Според податоците на агенцијата за вработување околу 200 невработени лица имаат завршено...

Инспекторот за образование Ѓорѓи Илиевски, кој откри незаконски звања кај двајца министри, наместо награда, добива закани!

Кога Меркел би знаела за заканите кон инспекторот Ѓорѓи, Македонија никогаш не би добила датум!

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, откри скандал каде со злоупотреба на својата...