-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа.

Објавил: Весна Петровска | 17 јануари, 2020 20:59

И годи на Ирена Спасовска разделбата со Орце – таа објави ЖЕШКА фотка

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски се разделија. По 13 годишна врска во која невенчано живееја заедно. Причина за тоа, како што велат нивни блиски, е што Ирена имала друго момче, музичарот Амети Мухамедали- Мухи.

-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа пред неколку месеци.

„Јавна тајна е врската меѓу Ирена и Мухи. Цела естрада тоа го знае“, велат нивни колеги. Според нив Ирена и музичарот веќе три години биле во врска и дека станува збор за голема љубов. Тоа ним им го раскажал и Мухи, со уште многу детали од нивната врска. Тој живеел во странство, но од љубов кон Ирена се вратил во Македонија и сега на свирките настапуваат заедно.

Ирена по разделбата со Орце реши да сврти нов лист во животот, таа целосно си се посвети на себе дури почна и да внимава на нејзината линија. Ирена секојдневно оди во теретана и постојано споделува фотографии од нејзиниот процес на слабеење.

Покрај нејзиниот здрав начин на животот пејачката реши и повеќе да се промовира на социјалните мрежи, таа постојано споделува провокативни фотографии од себе, што нејзините обожаватели се воодушевени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тие го очекуваат своето прво дете, а веќе за јавноста открија дека Богдана ќе роди син, кој ќе го носи името по покојниот Жељко Ражнатовиќ- Аркан.

Нема маж кој ќе ја чува Цеца подобро од мене- Вељко открива зошто не сака да се отсели од домот

Вељко Ражнатовиќ, синот н познатата српска дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, во ноември...

На крајот од соопштението стои – Се е тоа музика, а музиката или е музика, или ја нема, познатото мото на пејачката.

Ова е непочитување на уметничката слобода- се огласи Јосипа Лисац по скандалот со химната!

Откако вчера хрватската пејачка Јосипа Лисац, која ја изведе националната химна на...

Пејачката до својата шеснаесетта година живее во Барбадос, но потоа се преселува во САД за да изгради своја музичка кариера, заедно со продуцентот Ивен Роџерс. Во исто време таа потпишува и договор со Def Jam Recordings после аудицијата со тогашниот сопственик Џеј-Зи.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИЈАНА: Сексипилната, зеленоока црнка денеска го слави 32-риот роденден

Сексипилната зеленоока црнка, Ријана денеска го слави својот 32-ри роденден. Таа е позната...

Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

НЕМА ДЕТСКА СОБА ЗА ПРВИОТ ВНУК: Цеца откри детали од домот кој ја шокираа јавноста

Веќе одамна на големо се пишува за бремената снаа на Цеца, Богдана Ражнатовиќ која...