Ова е плакат од првата Годишна Конференција на УМС на ВМРО ДПМНЕ по расколот и реформите во партијата во 2004та, кога партијата се реформираше внесе нов дух

Објавил: Перо Милчин | 1 ноември, 2018 17:29

И Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски со поддршка до Унијата на млади сили

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Ова е плакат од првата Годишна Конференција на УМС на ВМРО ДПМНЕ по расколот и реформите во партијата во 2004та година, кога партијата се реформираше внесе нов дух во македонската политика и победи на следните парламентарни избори.

Плакатата која внесе промени во Унија на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ пред 13 години.

И тогаш раководството на УМС беше на погрешната страна, со исклучок на еден член на ИК (Илија Димовски) сите други заминаа од партијата. За мене тоа беше предизвик и шанса да се направи нешто ново. Се направи!

УМС стана најбитен дел од партијата и основна причина зашто партијата победи на изборите во 2006. А, таа генерација на УМС која имав чест да ја водам стана златна генерација на ВМРО-ДПМНЕ!

Нешто слично е и сега, со тоа што сега само мал дел од раководството на УМС замина.

Тоа е шанса за нови да дојдат и да ја направат УМС подобра, да ја направат организација која ќе ги има одговорите за третата декада од 21от век!

Затоа момци и девојки од УМС променете нешто АЈДЕ!

Да живее УМС на ВМРО ДПМНЕ!

Изјави потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Николоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Јанев, кој е член на Њујоршката академија на науките и научен советник на Институтот за политички науки во Белград, ја поздрави заложбата на Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на опозициската коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица, за поништување на Преспанскиот договор!

Проф. Јанев: Не постои човечко суштество со здрав разум кое би гласало за СДС!

Професорот Игор Јанев, експерт по меѓународна политика и меѓународно право, со порака...

На 15 јули мнозинството граѓани ги порази деструктивните политики на ВМРО-ДПМНЕ, а по победата, ние како одговрна партија, како одговорна коалиција ќе покажеме дека мoжеме и уште подобро и уште повеќе, тврди Заев!

ЗАЕВ: Остануваат 22 дена до денот на победата на СДСМ и Коалицијата!

За 22 дена од сега, граѓаните ќе потврдат дека грижата за здравјето, развојот на економијата,...

-Во моментов во тек се консултации со академската заедница, невладините организации – рече Ахмети, додавајќи дека имаат неколку имиња за кандидат за кои се консултираат.

ДУИ ќе го објави кандидатот за премиер на првиот ден од изборната кампања

ДУИ ќе го објави кандидатот за премиер на првиот ден од изборната кампања, најави партискиот...

15 јули е денот кога граѓаните ќе потврдат дека продолжуваме на правиот пат, патот кон развој и напредок, кон економски раст и интеграција, тврди лидерот на СДСМ, Зоран Заев!

ЗАЕВ: 15 јули, денот на изборите ќе биде неработен ден за сите граѓани во Македонија!

СДСМ го заклучи 15 јули како конечен, последен и единствен датум за избори на коишто...