Освен Цеца за која до сега неколку пати во медиумите беше објавено дека не штеди пари за наследникот на нејзиниот син, сега и родителите на Богдана го одврзаа ќесето.

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 јуни, 2020 23:49

И родителите на Богдана го одврзаа ќесето- на внукот му подарија вртоглава сума пари!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Пред неколку дена снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана и малиот наследник Жељко беа пуштени од породилиштето, па по тој повод бабата и таткото Вељко први се упатија да ги пречекаат Богдана и новиот член на семејството.

Освен Цеца за која до сега неколку пати во медиумите беше објавено дека не штеди пари за наследникот на нејзиниот син, сега и родителите на Богдана го одврзаа ќесето.

Имено Даниела и Богдан Родиќ одлучиле на првиот внук да му подарат 10. 000 евра, пишува „Ало.рс“.

Овие пари ба и дедото ќе ги уплатат на сметка на внукот, но со парите ќе располага кога ќе биде полнолетен.

Родиќ се познати по тоа што се многу вредни и чесни луѓе, соседите од Тител имаат само убави зборови за нив. Од утро до вечер се посветени на работата, секојдневено се занимаваат со фармата за пилиња и ги продаваат на пазар. Нивниот труд се исплати, па успеа да заработат пари кои паметно ги трошат. Кога Богдана остана бремена долго време размислуваа што да подарат на бебето. По разговор, одлучија дека пари е најдобар подарок“, вели извор близок на семејството Родиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Се чини дека Цуца ја најде својата сродна душа и се омажи, а објави фотографија на која позира во прекрасна елегантна венчаница. Сепак, пејачката не напиша ништо покрај фотографијата, додека можноста за коментар беше исклучена, а не наведе ниту кој е авторот на фотографијата.

СЕ ОМАЖИ ЉУБОВНИЦАТА НА ШАБАН: Цуца го заборави кралот на народната музика и облече венчаница!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца на својот Инстаграм профил објави фотографија на...

„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, изјави Цеца.

НАЈИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ НА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Конечно открива каков маж сака до себе, искрено прозбори за семејството!

Светлана – Цецa Ражнатовиќ открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно...

Груби денеска го одбележува 16. роденден на неговата ќерка Хера со која сподели и заедничка фотографија на социјалните мрежи!

Ќерката на Артан Груби порасна во вистинска убавица: Дали личи на нејзиниот татко(ФОТО)

Вицепремиерот во Владата на Република Македонија кој е воедно и министер за политички...