Толку ја заболело неговото однесување што дури и се расплакала.

Објавил: Катерина Крстиќ | 10 февруари, 2020 12:31

И се дерел пред сите дека го изневерува- Дарко Лазиќ направи хаос на роденденот на Марина

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ направил вистински хаос на 21 виот роденден на неговата свршеница Марина. Тој иако организиран незаборавна забава сепак на крајот ништо од тоа не вреди кога со својата љубомора уништил се.

Извор близок на парот за српските медиуми изјавил дека пејачот направил таква сцена што Марина едвај и му простила.

Дарко Лазиќ со својата љубомора го уништи 21-виот роденден на неговата свршеница…

Толку ја заболело неговото однесување што дури и се расплакала.

На почетокот на вечерта се беше во ред. Дарко баш се потруди во се да и угоди. И пеел, ги викнал најблиските и нејзините и своите, кумовите и роднините. Ма имаше се да се јаде и пие и песна и музика. Ма милина. Меѓутоа во некое време, незнам што го фати Дарко, ама буквално во момент му падна мрак на очи. Веројатно видел дека Марина се допишува со некого, па помислил дека има некој додворувач. Леле, како само викаше. Се ечеше. И рече: Дај го ваму телефонот, да видам јас кој тоа ти пишува. Немој да видам дека ме изневеруваш, нема да биде добро. Каков начин е тоа да висиш на телефон и тоа додека имаме гости. Дај ми го телефонот да видам кој се  ти честита. Сакаш да ми набиеш рогови како Ана – ги прераскажува зборовите на Дарко, изворот кој бил на забавата.

По ваквата љубоморна сцена, таа се исплашила, и му го дала телефонот.

Се разбира ништо немало. Само пораки од другарките. После на Дарко му беше криво, ја молеше се да му прости, ама таа се опираше еден, два саата – додал изворот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата...

Според директивите на Министерството за здравство, сите лиценцирани здравствени установи мораат да ги третираат сомнителните или потврдените случаи како итни случаи.

Има 30 милијарди и другар е со ПУТИН: Се за владетелот во чија земја заразените имаат бесплатно лечење!

Во сите случаи на нов коронавирус во Обединетите Арапски Емирати, пациентите мора...