„Додека клечел на колена целиот во крв, напаѓачите се заканувале со пиштол по што со мотор избегале во непознат правец.

Објавил: Катерина Крстиќ | 12 август, 2019 20:01

Каде живееме: Разбојништво во скопски Аеродром, нападнат вработен во казино- траги од крв на улицата (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото Сител.мк

Разбојништво среде бел ден во се случило населба Аеродром, а нападнат и ограбен 57 годишен маж вработен во казино.

Како објави Сител, тој бил пресретнат од две лица додека излегувал од канцеларијата на ланец казина. Го нападнале и му ја одзеле торбата со околу 200 000 денари. Неофицијално, тој пренесувал пари од промет на казиното каде работел. Разбојништвото се случило утрово околу 8 и 30, на паркингот од зградата каде се наоѓа канцеларијата.

„Додека клечел на колена целиот во крв, напаѓачите се заканувале со пиштол по што со мотор избегале во непознат правец.

Според очевидци на настанот, нападнатиот маж не бил сам, со него имало и други лица, најверојатно вработени во казиното. Тие биле во автомобилот кога се случило разбојништвото. Во нив било вперено оружјето, а откако напаѓачите избегале со моторот, тие излегле да му помогнат на колегата, дознава Сител.

МВР го потврди разбојништвото но детали за напаѓачите не откриват. Нема информација ниту колку пари точно украле напаѓачите. Од МВР информираа дека на булевар АВНОЈ дека од вооружени лица физички бил нападнат и ограбен 57-годишен маж вработен во казино.

Траги од крв се останати на улицата каде што човекот бил нападнат.

Извор Сител.мк

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој тврди дека лицето кое пристигна од Шутка не е Јанева и дека се работи за уште една како што вели тој лага на Зоран Заев.

МИЛЕНКО: ТОА НЕ Е КАТИЦА-ЛАЖАТ таа е пренесена е со хеликоптер од Јасен во Грција во куќа на еден наш богаташ-политичар

Екс обвинителката Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот...

Таа истакна дека нивниот став бил негатиен во врска со излегувањето на Јанева од притворот во Шутка, вели шефицата на Обвинителството – Вилма Русковска, во изјава за „А1он“.

Со судии што ја пуштаат Катица дома, нема место во ЕУ- Рускоска бесна поради одлуката на Апелација

Откако денеска Апелациониот суд донесе одлука Катица Јанева да биде пуштена во домашен...

Вака некој со лаги тоа да го злоупотреби е нечесно кон јавноста и нека му е на чест на Милошоски, изјави во септември Заев.

Премиерот Заев уште во септември најави дека Јанева ќе биде пуштена во куќен притвор

Се потврдија информациите на пратеникот Антонио Милошоски кажани на лидерската...

Сите го познаваат капетан Џевдет кој е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и добар син на својата мајка.

Познат крајот на мега хит серијата „Далеку од дома“- нема да ви се верува што ќе се случува

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно ги...