На 7 март од 18.00 часот Капитол мол ги повикува сите да бидат дел од изворот на среќата за секоја жена.

Објавил: Катерина Крстиќ | 6 март, 2019 10:16

Кажи ми колку ме сакаш во Капитол мол на 7-ми март 2019

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Во Капитол мол малите на уникатен начин ќе им кажат на своите мајки, баби, тетки, учителки и други колку ги сакаат.

Капитол мол по повод празникот на жената, 8 Март, подготви специјална креативна програма за малите дечиња кои со своите рачиња треба да им покажат на нивните мајки, баби, тетки, учителки и други колку ги сакаат. Со голема палета на бои тие ќе ги исцртаат своите чувства.

На 7 март од 18.00 часот Капитол мол ги повикува сите да бидат дел од изворот на среќата за секоја жена. За 365 дена љубов, со 365 нијанси на бои, малите со своите раце ќе ја покажат својата љубов затоа што не е важно дали е 8 Март или било кој ден од годината. 

За оваа иницијатива од Капитол мол велат: „Сакаме сите да го почуствуваат тоа што најискрено го има во емоциите на најмалите и да ја видат на платно почитта која ја имаме сите кон жената.“

Овој настан е прекрасна можност преку креативност и разнобојност да се поттикнат децата да ги покажуваат своите чувства отворено овозможувајќи им среќен и природен развој.

Капитол мол во период од 7 до 10 март подготви и специјални изненадувања за припадничките на понежниот пол, а тимот на Kids Park & 4Bowling ќе ги израдува најмалите и најмилите со креативни работилници и многу насмевки.

*Промотивен текст

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Прочка е пред почеток на Велигденскиот пост. Црквата го поставила како силен потсетник на духовниот карактер на постот.

Денес е Прочка: верниците денеска на големиот празник, забораваат на кавгите и проблемите

„Прости ми, да ти простам“ со овие зборови верниците денеска, на големиот празник,...

Новата политичка партија „Интерга“ ќе дејствува самостојно, независно од сите, сами ќе го градат нивниот пат, не оставјќи го СДСМ на власт, ниту па имаат намера да го вратат ВМРО.

Новата партија ИНТЕГРА, има намера да го симне СДСМ и нема намера да го врати ВМРО-ДПМНЕ!

Денеска  пред македонската јавност беше промовирана програмската платформа и лидерскиот...

Музиката ја потпишуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров. Текстот е на Коста Петров и неговата сопруга Сања Поповска, а во спотот се појавува и нивната ќерка Бела.

Тодевска ја претстави песната за Евровизија „Proud“ (Горда) заедно со ќерката и сестрата во спотот

Тамара Тодевска ја објави песната со која ќе нè претставува на Евровизија. Во Тел Авив,...

Заедничкиот кандидат за претседател на ромите, турците, србите, албаницте  и македонците Стево Пендаровски уште еднаш повтори дека тој е следен

Пендаровски: Ме следат ама не се папараци, рецидиви се, служби се од странство!

Заедничкиот кандидат за претседател на ромите, турците, србите, албаницте  и македонците...