Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.

Објавил: admin@magazin | 15 февруари, 2020 20:52

Како до повеќекратен оргазам? – Следете ги само овие пет чекори

Фото/Текст извор: ©таратур

Длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога ќе го промените сравот и свеста за себеси, повеќекратниот оргазам ќе стане рутина.

Оргазмот е благосостојба за човечкиот организам, а замислете само колку корист ќе имате ако доживеете повеќепати одеднаш. Ваквото сексуално искуство не е невозможна мисија, само следете ги овие упатства.

Испитајте ги емоциите

Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.
Жената која доживува повеќекратен оргазам е состојба на ум, вели Крис Роуз, сексуална едукаторка.
Потребно е да се опуштите, длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога го примените ставот и свеста за себе повеќекратниот оргазам ќе стане рутина.

Оргазмот е благосостојба за човечкиот организам, а замислете само колку корист ќе имате ако доживеете повеќепати одеднаш. Ваквото сексуално искуство не е невозможна мисија, само следете ги овие упатства.

Забавете го

Издржливоста кај мажите е круцијална во тоа жената да доживее повеќе оргазми, вели Роуз.
На просечен маж му се потребни 3 до 7 минути да доживее оргазам.

Пуштете го да ве опсипе со уживање

Голем број љубовници се великодушни и желни да уживаат во тоа кога жената доживува повеќе од еден оргазам, но многу од жените имаат проблем со уживањето на толкавото внимание и допуштањето на еротичниот фокус да биде во нивното уживање, вели Роуз.

Немојте да бидете скромни во креветот, советува оваа терапевтка.
Покажете ја насоката

Кога не знаете како да му објасните со зборови, искористете ја праксата па покажете му како да ве задоволи. Не е срамота да покажете што сакате.

Дишење

Дишење, нежно, еротско и длабоко е она што ве води кон успешен оргазам. Вежбајте што е можно повеќе, заедно. Како и бакнежите кои се врата кон вашиот и неговиот оргазам.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Колку повеќе сте возбудени, толку полесно ќе уживате во сексот. Затоа дајте си време и потполно посветете и се на предиграта додека не бидете доволно влажни и возбудени.

Уживање во сексот со голем полов орган !

Ако сакаме да бидеме искрени, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост...

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе...

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...