Агенцијата Вилијем Хил соопштила дека не прима повеќе опкади за полот на детето, затоа што луѓето масовно се убедени дека кралскиот пар ќе добие девојче.

Објавил: Сара Фемина | 14 април, 2019 17:39

Како ќе се вика детето на Меган и принцот Хари? Ова е името кое важи за најголем фаворит !

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Додека се очекува раѓањето на првото дете на Принцот Хари и Меган Маркл, британската јавност е во голема дилема како ќе се вика нивното дете, кое ќе се роди кон крајот на април.

Според Британските обложувалници, новото кралско бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дајана. Тоа име моментално е најпопуларно помеѓу обложувалниците ширум Британија.

Агенцијата Вилијем Хил соопштила дека не прима повеќе опкади за полот на детето, затоа што луѓето масовно се убедени дека кралскиот пар ќе добие девојче. 

Принцот Хари и неговата сопруга глумицата Ммеган Маркл, кон крајот на април го очекуваат своето прво дете, а во Британија веќе се шпекулираат неколку имиња за нивниот наследник, кој се уште не се знае дали ќе биде момче или девојче.

80 проценти од предлозите се стремат на името Дајана, изјавува директорот на агенцијата Адамс, но додава дека и лично се сомнева дека принцот Хари би избрал средно име кое ќе го потсетува на трагично настраданата мајка.

Исто така и Каролин Херис, историчарката на кралското семејство, се согласува дека Дајана може да биде исто така и средно име на бебето на кралскиот пар. Тоа го направија и принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт за нивната ќерка која го доби името Шарлот Елизабета Дајана.

Принцот Хенри од Велс исто така познат и како Принц Хари, е најмладиот син на Чарлс, Принцот од Велс и Диjана, Принцезата од Велс и четврт внук на Кралицата Елизабета II и Принцот Филип, војводата од Единбург. Затоа, тој е трет во линијата за наследување на престолот на 16 независни суверени држави познати како Комонвелт на Кралството и гувернер на црквата на Англија, предводена од неговиот татко и постариот брат Принцот Вилијам, Војводата од Кембриџ.
После неговото образование во различни училишта низ Обединетото Кралство и поминување дел од неговата слободна година во Австралија и Лесото, Хари го одбегнуваше универзитетското образование во замена за следење на стапките на различни кралски луѓе за уписот во војската.

Тој беше овластен за потпоручник во Блуз енд Ројалс служејќи привремено со неговиот брат и го заврши неговото тренирање како командант на тенкови. Тој служеше 77 дена на фронтот во Војната Афгхан, но тој беше повлечен од војската по објавувањето на приказната во австралиско списание.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...