Човековите права не се трговија па да се трампаат зависно бизнис интересите на една или друга партиска група.

Објавил: Рејхан Бајрами | 8 октомври, 2019 16:22

КАРАКАМИШЕВА: Драги сограѓани Албанци, политичарите Албанци треба да престанат да ве лажат, човековите права не се трговија!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Драги сограѓани Албанци, политичарите Албанци треба да престанат да ве лажат и да ве манипулираат во корист на нивните бизнис интереси.

Професорката Тања Каракамишева на социјалните мрежи напиша дека политичарите Албанци, треба да престанат да ги лажат сограѓаните Албанци и да манипулираат во корист на нивните бизнис интереси.

Човековите права не се трговија па да се трампаат зависно бизнис интересите на една или друга партиска група, вели Каракамишева.

Драги сограѓани Албанци, кога ќе разберете дека човековите права се, пред се, ЛИЧНИ ПРАВА, а дури потоа колективни, малцински, како сакате наречете ги, тогаш Македонија ќе стане држава во која навистина ќе владее правото.

Се дотогаш можеме да глумиме дека имаме правна држава и да се преправаме дека е се во ред!

Политичарите Албанци треба да престанат да ве лажат и да ве манипулираат во корист на нивните бизнис интереси. Човековите права не се трговија па да се трампаат зависно бизнис интересите на една или друга партиска група. Тие се цивилизациска вредност и како таква ќе бидат почитувани во државата без разлика кои политички шибицари се на власт!

Фејсбук објава на Проф. д-р Тања Каракамишева

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Груевски во својата објава негира дека се работело за принцип на оф-шор, туку дека идејата била да се привлечат мултинационалните финасиски компании своите главни седишта да ги префрлат во Македонија, а Скопје да стане финансиски центар како Лондон.

Груевски: Сакавме Македонија да функционира како комбинација на Англија и Луксенбург

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во Будимпешта на својот...

Заслепени од сјајот на моќта, глуви од фалбите кои сами за себе ги кажуваат, водени од личните интереси и ситните страсти, не можат да видат дека овде врие.

ДУРЛОВСКИ: Се додека лојаноста кон Македонија ни е на прво место, ќе се избориме за подобар живот!

Прво го игнорираа нашиот глас, потоа не исмеваа, навредуваа, набедуваа, се бореа против...

Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале...

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни функции е само ПОСЛЕДНАТА КАПКА ШТО ЈА ПРЕПОЛНИ ЧАШАТА!

ВАНКОВСКА ДО СЈО: ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ, СЕ ЧУСТВУВАМ ГНЕВНА И ПОНИЖЕНА ПОРАДИ СИРОМАШНИТЕ

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет...