Видеото е снимено во домот на Камчев, а снимен е и разговор во кој наводно се гласовите на Бојан Јовановски и на Камчев.

Објавил: Сара Фемина | 8 август, 2019 12:56

КАРАКАМИШЕВА: “Кои рекетарски и мафијашки копита те газат мила наша Македонијо- тажно, многу тажно”

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Професорката Тања Каракамишева распали на социјалните мрежи, веднаш откако италијанскиот весник „La Verità“ објави видео за кое велат дека е снимено во домот на бизнисменот Орце Камчев и го покажува исплаќањето на милионскиот рекет за кој во притвор се Боки 13 и Зоки Кичеец.

Видеото е снимено во домот на бизнисменот Орце Камчев, а снимен е и разговор во кој наводно се гласовите на Бојан Јовановски и на Камчев.

Професорката по уставно право Тања Каракамишева, објави Фејсбук статус по повод објавената снимка која ја објави италијанскиот весник каде  го покажува исплаќањето на милионскиот рекет за кој во притвор се Боки 13 и Зоки Кичеец.

Каракамишева напиша дека ова е добра основа за почеток на преговорите со ЕУ и дека Македонија блеска на европско ниво.

Блескаме на европско ниво.
Добра основа за почеток на преговорите со ЕУ!
Ајде Зоране, можеш ти и подобро!

Не знам чие е авторството на мислата “Кои копита те газат мила наша Македонијо” ама еве упатувам јавно барање за нејзино проширување и надградување во “Кои рекетарски и мафијашки копита те газат мила наша Македонијо….тажно, многу тажно”!
ЌЕ СЕ НАЈДАТ ЛИ ЈУНАЦИ ЗА СПАС?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Фрчкоска најави дека во текот на утрешниот ден ќе го достават барањето за укинување на мерката притвор.

Адвокатката на Јанева најави барање за укинување на притвор- ќе излезе ли Катица од затвор?

Ирена Фрчкоска, адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева,...

И покрај забелешките на водителот Васко Попетревски дека јавно соопштените информации говорат оти Русковска освен исказот имала и други докази, Мицкоски не отстапи од тезата.

Нинџа со остра реакција: Мицкоски шири невистини и клевети за да ми го наруши угледот и честа

Александар Василевски – Нинџа, е еден од осудените за настаните на крвавиот четврток....

Тој нагласи дека очекуваат во следните ден-два владиниот тим да има можност да го разгледа, а до крајот на работнава недела можеби четврток или петок да има и повторна средба доколку одговара за владината страна за преговори.

Милошоски: Предлагаме методологија која ќе гарантира дека власта нема да донесе обвинител од типот на Русковска

Антонио Милошоски , пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека пред неколку денови примиле...

Според објавените податоци, во домашниот транспорт за македонските граѓани, најмногу се користи автомобилот а најмалку се користи железничкиот сообраќај.

Македонците најмногу патуваат со автомобил, а најмалку го користат железничкиот сообраќај

Податоците на Еуростат кои беа објавени на почетокот на Европската недела на мобилност...