„Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот.“

Објавил: Рејхан Бајрами | 12 јуни, 2019 17:08

КАРАКАМИШЕВА РАСПАЛИ НА ФЕЈСБУК: „МРШ, НЕПРОКОПСАНИ, наместо да отерате се во мајчина, седите на маса и дебатирате„

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

По дебатата дали Македонскиот револуционер Гоце Делчев бил Македонец или Бугарин и неговото заедно чествување за кое се разговара во заедничката комисија за историја, која е резултат на Договорот со добрососедство кој Заев го потпиша со Бугарскиот премиер Бојко Борисов, Каракамишева се изнервира и напиша на социјалните мрежи дека не познава друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови – изроди како македонскиот.

Професорката Тања Каракамишева распали по социјалните мрежи велејќи дека не познава друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови – изроди како македонскиот. Таа напиша исто така наместо да отераат се во мајчина тие мудрувале за Гоце што бил, Бугарин или Македонец?!

Исто така вчера по повод неприфаќањето на бугарската комисија за заедничко чествување на Гоце Делчев на датумот 7 октомври, министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, рече за Гоце Делчев е Бугарин односно дека самиот кажал што е по националност, а тоа го напишал десетина пати.

Според Министерката за надворешни работи на Бугарија, предавањето на коските на Гоце Делчев, е едно од најголемите предавства кон Бугарија.

Редовен професор на катедрата по Уставно право и политички систем на Правниот факултет “Јустинијан Први” – Скопје.

„Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови – изроди како македонскиот.“
ПРЕДАВНИЦИ МАКЕДОНСКИ, ЧИТАЈТЕ ЧИВ Е ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ!
Уште па седнале на маса и дебатирале?!
Наместо да отераат се во мајчина тие мудрувале за Гоце што бил, Бугарин или Македонец?!
МРШ, НЕПРОКОПСАНИ, напиша Тања Каракамишева на Фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша за убијците на Пино дека нема да постојат.

Мајката од Пино: ЌЕ ЛЕЖАМ ВО ЗАТВОР НО ВИЕ НЕМА ДА ПОСТОИТЕ, КОПИЛИЊА САТАНИСТИЧКИ!

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до осомничените. Маја...

Ти голема бела птицо не можеш ни да замислиш каква штета се нанесува со внесувањето на терминот северџани и на какво понижување ги изложуваш сите граѓани на Република Македонија.

Најчевска и Каракамишева ВО ВОЈНА: Јас сум балерина толку колку си ти интелектуалка!

Професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи остро и коментираше на својата...

Езџан Алиоски за македонската репрезентација до сега одиграл 28 натпревари во различни натпреварувања, зборувајќи го јазикот што најдобро го знае на терен со постигнати 5 голови и 6 асистенции,

Пендаровски со поддршка за Алиоски: „Ти си пример од кој учи целата држава, продолжи да не радуваш“

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски се огласи на социјалните...

Им се извинувам на сите ученици и на сите нивни родители,односно старатели што по сила на околностите,а против сопствената волја МОРАВ да ги потпишам свидетелствата со грдото име Република Северна Македонија.

Потпишав свидетелства со грдото”СЕВЕРНА” и се срамам поради тоа – МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА„

Наставникот Томе Постолов, вработен во ООУ “Крсте Петков Мисирков” во Радовиш, јавно...