Првата црвена линија позади која ќе застане мнозинството Македонци е ИЗБОРНО ВЕТУВАЊЕ СО КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ на политичарите кои ветиле, а не ја оствариле е ИТЕН ВЕТИНГ на постојните уставни судии.

Објавил: Рејхан Бајрами | 20 октомври, 2019 8:25

КАРАКАМИШЕВА: ОСТАНУВАМЕ НА БРАНИКОТ НА ТАТКОВИНАТА!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Со оглед дека изборите веќе почнаа да се вртат како решение за спас на земјата, време е да ги исцртаме првите, но најважни ЦРВЕНИ ЛИНИИ на политичката сцена.

Првата црвена линија позади која ќе застане мнозинството Македонци е ИЗБОРНО ВЕТУВАЊЕ СО КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ на политичарите кои ветиле, а не ја оствариле е ИТЕН ВЕТИНГ на постојните уставни судии.

Втората црвена линија е ИЗБОР на нови уставни судии кои ќе се заколнат пред народот дека ќе работат согласно Уставот со обврска да ги ПОНИШТАТ сите до сега донесени неуставни акти, сите неуставни дејствија, ќе ги поништат срамните уставни амандмани, и најважно од се, ќе го поништат велепредавничкиот Договор од Преспа.

Без јасна поддршка на овие две исцртани црвени линии мнозинството Македонци не треба МУАБЕТ НАТАМУ да прават, а не пак да дадат доверба и мандат на која било партија!

Ако ова се испочитува и реализира состојбите во Македонија ќе се вратат таму каде што беа пред промената на името, пред промената на македонскиот идентитет и историја, односно само вака ќе си го вратиме украденото, изгубеното.

ОСТАНУВАМЕ НА БРАНИКОТ НА ТАТКОВИНАТА!

Проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска!

Дудинка!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Сега Грција нема проблем, бидејќи Заев и Димитров „им го решија“ со потпис на преспанскиот – но проблем има Бугарија кој Заев и Димитров го прифатија, исто така со потпис на договорот за т.н. добрососедство.

Дурловски: За чии интереси работи владата на СДСМ?

Македонија е земјата која треба да се откаже од македонското малцинство во Бугарија...

После може нивниот Самка Ибраимовски да го изберат за претседател на СДСМ. Стојанче Цреп да им биде потпретседател и министер за одбрана.

ЛАТАС: Венко Филипче е единица мерка за корупција и непотизам

Помина денот на Власите, а техничкиот Оливер Спасовски не им го честиташе етничкиот...

Мизерни пакети за сиромашните, но нов мерцедес од 250 илјади евра за Заев, ваучери за оние со бедни плати, но стотици илјади евра за роднинскиот картел од непостоечкото СЈО.

Муртинскиот Минхаузен

Античката митолошка мудрост не учи дека не им се верува на Данајците дури и кога дарови...

Така што, „свети Филипче“, најди си друг начин за решавање на проблемот кој самите го создадовте, бидејќи овој лек што сега го предлагате е поопасен од самата болест.

ЈАНЕВСКИ: Карантинот за Рамазан Бајрам е класична местенка за Чулев и ВМРО-ДПМНЕ!

Веројатно не треба многу да се елаборира дека карантинот од сабота до вторник наутро,...