МЕНУВАЊЕ СЕ ОД КОРЕН И ВРАЌАЊЕ НА КВАЛИТЕТОТ!

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 август, 2019 18:00

КАРАКАМИШЕВА: Сите се прават наудрени и на будали во Македонија или мене така ми се чини?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека е можно да организираат демонстрации, протести, маршови, можеби блокирање на улици, блокирање на Парламентот, поврзано со случајот Рекет, најави Игор Јанушев во интервју на Радио Слободна Европа.

Ниту една идеја и начин на делување не е исклучен за да се симне оваа влада од власт, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев во интервју на Радио Слободна Европа што во целост ќе биде објавено во недела, вели дека ги разгледуваат сите можности кои се во рамки на демократските принципи и вредности.

Професорката Тања Каракамишева напиша статус на социјалните мрежи, во која вели дека во Македонија ТРЕБА ЦЕЛОСЕН РЕСЕТ НА СИСТЕМОТ, МЕНУВАЊЕ СЕ ОД КОРЕН И ВРАЌАЊЕ НА КВАЛИТЕТОТ! 

Сите се прават наудрени и на будали во Македонија или мене така ми се чини?

НЕ Е САМО СЛУЧАЈОТ “РЕКЕТ” што треба да се реши, ЦЕЛА ДРЖАВА НИ Е КЛАСИЧЕН РЕКЕТ!
ТОТАЛНА ДИСФУНКЦИЈА И КАТАСТРОФА ВО СЕКОЈА ОБЛАСТ, НА СЕ!
ОЧАЈНО НИ ТРЕБА ЦЕЛОСЕН РЕСЕТ НА СИСТЕМОТ!
МЕНУВАЊЕ СЕ ОД КОРЕН И ВРАЌАЊЕ НА КВАЛИТЕТОТ!
Ако немаме согласност за оваа констатација ништо не правиме натаму!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...