Каркамишева со поитичка прогноза за Зоран Заев

Објавил: Узунов Бобан | 31 мај, 2019 13:05

Каракамишева: Со бомби дојде на власт со бомби ќе си замине !

Фото/Текст извор: ©магазин

Со бомби дојде на власт, од бомите ќе си замине, вели на социјалните мрежи универзитетската професорка Тања Каракмишева коментирајќи ги последните случувања со објавување на незаконски снимени материјали на социјалните мрежи.

Таа прашува дали по објавените бомби за ДУИ ќе следат бомби во кои ќе го слушаме гласот на премиерот Заев.

„По новообјавените “бомби” Чека од Чикаго ги поздрави ДУИ со изјавата “Или ќе бидат затворени за криминалци или Заев ќе падне!”.

Интересно е како Чека нема бомби за Заеви…или сепак, ИМА?

Како одеше онаа поговорката “кој на друг гроб му копа на крај сам паѓа во него”, така беше нели?

Од самиот почеток кога почнаа бомбите на Заев реков дека Заев ќе дојде на власт со бомби и така ќе.си замине!“ – пишува Каракамишева.

Ќе ги публикувам датотеките и снимките што ги имам, во консултација со мојот адвокат, за сите, а потоа ќе ги испратам до ЦИА и Американската амбасада во Скопје. Или ќе бидат затворени криминалците, или владата на Заев ќе падне!“, пишува Чека на својот Фејсбук профил. Ел Чека, кој живее во Чикаго, им порачува на лидерот на ДУИ Али Ахмети, како и на партиските функционери Муса Џафери, и на Беќир Асани од Чаир дека ќе мора да ја сфатат неговата упорност за ова прашање. Тој утринава објави нови десет “бомби“, а се шпекулира дека поседува стотици разговори.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Николоски во еден момент го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта на промената на името ако после речиси две години Македонија се уште нема добиено датум за преговори со Европската Унија.

Николоски до Димитров: Го променивте името за да влеземе во ЕУ и Нато, зошто се уште нема датум за преговори ?

Александар Николоски, потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вечерва е гостин...

Според Беговиќ, проблемот со нападите е рецидив од некоректните политики на претходната власт која водеше жестока кампања, облепувајќи ги болниците со „Не примам мито“ и праќајки ги извонредните доктори на еудкација, со што ја понижи и маргинализира лекарската фела. Но, сегашниот министер, не направи ништо за да го излечи рецидивот.

Беговиќ мора да има ефикасен систем за заштита – да има обезбедување и видео надзор во сите здравствени установи

Да се воспостави ефикасен систем за заштита на лекарите (физичко обезбедување и видео...

Во однос на ебзбедноста во училиштето и јас како одговорно лице на оваа инстисуција ги превземаме сите потребни мерки, спортксата сала беше реновирана пред десетина години, но лошата изведба довело до распаѓање на истата.

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски” во Лисиче – родителите револтирани не сакаат да ги пушаат своите деца на настава

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче во субстандардни...

Тие според СЈО, нанеле штета на државниот буџет од најмалку 155.117.172 евра и за истиот износ на компанијата изведувач и овозможиле да се стекне со имотна корист.

Делото застарува – Груевски нема да одговара за „Траекторија“

Адвокатот Јанаки Митровски во емисијата 10 минути изјави дека делото за кое поранешниот...