Јелена Карлеуша повторно се погрижи за многу коментари по социјалните мрежи откако таа напиша една специјална порака

Објавил: Македонка Димкин | 1 јули, 2018 17:11

Карлеуша во свој стил му ја честиташе годишницата на својот сопруг

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Популарата српска пејачка и ентертајнерка Јелена Кареуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, прославија 10 годишнина од бракот.

Покрај многубројните честитки упатени кон парот од фанови, пријатели и роднини, честитка до својот сопруг реши да упати и Јелена, па на начин каков само таа умее му честииташе годишнина на Душко па ги насмеа фановите на Инстаграм.

– На сопругот Душко му ја честитем 10- годишнината од брак со песна „какву жену имам боље да је немам“ – напиша Карлеуша.

Додека пак Душко уште преед една година  откри дека секогаш е оној кој инсистира на обележување на важни датуми, а сега е и организатор на целата манифестација во еден ресторан.

– Од храна до музика. Јелена сака да дојде на крајот, како кралица и да купи благодарници за себе – вели Duško Tošić, за српскиот Стори, која се радува во наредниот период, бидејќи поради летни паузи ќе има повеќе време за своите најмили.

Јелена Kарлеуша (од брак Тошиќ, Белград, 17 август 1978) е српски турбо-фолк пејачка, поп-фолк и поп музика.

Фотографијата е позајмена од Инстаграм профилот на Карлеуша

Карлеуша ја започна својата музичка кариера во 1995 година, пеејќи турбо фолк песни. Во 1997 година, ги сними своите први хитови, а во 1999 година, песните Гили Гили и Безнадежниот случај. Во 2001 година ја објави песната Луда. Следеа и успешни албуми Само за твоите очи и магија – со хитови Манијак, Слатко малку, не сте во право и едноставно си замина.

Во 2005 година, нејзината кариера брзо се вивна нагоре, благодарејќи на приватниот живот и љубовните врски, провокативното и недолично однесување и екстравагантното чувство за мода, но и големите хитови, стана една од најпопуларните ликови на локалната музичка сцена, често е присутни во медиумите. Три години подоцна таа ја отпеа познатата песна Кога наводно, Тивок убиец и казино, во 2012 го издаде и најуспешниот албум во нејзината кариера, наречен ДИВА. Песните Несоница, Содом и Гомор, човекот кој ги мрази жените беа многу големи хитови, но сигурно најголем успех постигнат е со песната КРИМИНАЛ, која што на YouTube каналот на Јелена има повеќе од 20 милиони прегледи. Концертот Вива ла Дива предизвика жестоки и мешани реакции, а поради ТОА ШТО ЗА ТОА СЕ ЗБОРУВАШЕ со денови и месеци а весниците по неколку пати на ден ја објавуваа веста, КАРЛЕУША постана еден вид на медиум со културен феномен.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Излегување

Се повикува министерот Чулев да почне да си ја врши работата вели еден гневен читател, што е ова за едни ва важи за други да не важи законот?

ЗА НИВ ЗАКОНОТ НЕ ВАЖИ: Забавите на скопјани префрлени во вили во Сопиште, Илинден

Забавите на скопјани викендов се префрлија во луксузни вили и викендици во скопските...

Патот кон Америка, најдобриот српски тенисер дефинитивно нема да биде му досаден, бидејќи со него патува и легендарниот српски пејач Мирослав Илиќ.

Ѓоковиќ и Мирослав Илиќ заедно во авион: Ноле тргна на турнеа во САД, може ќе запее по патот!

Новак Ѓоковиќ го заврши мини одморот во Белград и замина на турнеја низ САД. Патот кон...

Христијан Мицкоски, на новинарите вчера им откри дека Новата 2020. година ќе ја пречека во Македонија, во домот на другар од детството, а додека пак премиерот Заев за Нова Година пак оди во Германија со сопругата и децата, исто така кај другар.

ЗА НОВА ГОДИНА ЗАЕВ ВО ГЕРМАНИЈА, МИЦКОСКИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве со кого ќе слават лидерите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и премиерот Зоран Заев открија каде...