Во пораките кои Карлеуша во 2017 година му ги испраќала на Огнен, таа на својот љубовник му ветувала брак со него, поточно дека целиот живот ќе го минат заедно.

Објавил: Сара Фемина | 8 февруари, 2019 22:08

Карлеуша доби кривична пријава за закана на убиство, од фудбалерот Врањеш

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Српската пејачка Јелена Карлеуша после секс-скандалот со фудбалерот Огнен Врањеш, доби кривична пријава од босанскиот фудбалер, поради закана за убиство како што наведува српски kurir.rs.

Босанскиот фудбалер Огнен Врањеш поднел кривична пријава против естрадната пејачка Јелена Карлеуша. Порно скандалот кој предизвика земјотрес во српската јавност и во регионот веројатно ќе добие нова сцена.

Во кривичната пријава, Врањеш против Карлеуша поднесол две додатни тужби во кој од Карлеуша бара повеќе милионски цифри. Фудбалерот Врањеш кривичната пријава ја поднесол, поради постоење на намисла за загрозување за неговата безбедност, а тој меѓу другото е одлучен на суд да ја истера правдата како што се наведува поради закани за убиство од страна на Карлеуша.

Во пораките кои Карлеуша во 2017 година му ги испраќала на Огнен, таа на својот љубовник му ветувала брак со него, поточно дека целиот живот ќе го минат заедно.
Тој на 18 октомври во 2017 ѝ испратил видео на „Инстаграм“ од мечот АЕК – Ксанти на кое три дена претходно постигна гол, а пејачката веднаш го пофалила дека тој е нејзината гордост. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Новите мерки би важеле од 12 до 18 мај, а се донесени на предлог на Комисијата за заразни болести врз основа на епидемиолошката состојба, намалувањето на бројот на хоспитализирани и бројот на заразени лица!

Нови мерки: Полициски час од полноќ, се отвораат фитнес центрите и теретаните

Утрово на состанок со Комисијата за заразни болести се донесени новите мерки кои ги...

За време на посетата на Брисел премиерот Заев ќе има средба и со Аугусто Сантош Силва, министер за надворешни работи на Португалија, земја членка и актуелен претседавач со ЕУ.

Европска агенда на Заев: Работни посети на Брисел, Мадрид и Атина, прва посета на кралството Шпанија на премиерско ниво

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, од вчера ги започна европска...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека нашиот единствен пат е кон Европската Унија, која мора повеќе да се ангажира околку обезбедувањето на нашата иднина бидејќи Зоран Заев не е Македонија туку Македонија е народот кој си има европски вредности.

Мицкоски: Нашата европска иднина е загрозена од секој криминален тендер

Христијан Мицкоски во денешното обраќање во Прилеп посочи дека ја живееме денешната...

Датум, впишан со златни букви во историјата на напредна Европа, како датум за паметење на милионите жртви. Датум за чествување на големото дело на прогресивните сили со кое беше поразено најголемото зло - фашизмот, кој по Втората светска војна зад себе остави ужас и рушевини на нашиот континент и во светот.

Нашиот природен дом е Европската Унија меѓу просперитетните европски нации

Денеска одбележуваме еден голем датум за два крупни настани во историјата на Европа...