Карлеуша прв пат искочи од својот дом по смртта на мајка си и била видно расположена

Објавил: Катерина Крстиќ | 25 март, 2019 11:53

Карлеуша конечно излегла од дома- отишла на сплав и сите ги изненадила со однесувањето

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Откако почина нејзината мајка, Јелена Карлеуша потполно се повлече од медиумите и цело време беше со својот сопруг Душко и семејството далеку од очите на јавноста.

Таа викендов, во саботата, за прв пат излегла од својот дом, најпрво го посетила гробот на својата мајка, а потоа сончевото време го поминала на ручек со тетка си Даниела, братот Марко и пријателите.

Иако носела големи црни очила и баретка Јелена не можла да им побегне на погледите на фановите кои ведна ја препознале

-Јелена секој ден е подобро и подобро, а подршката од нејзините најблиски пријатели, сопругот Душко и ќерките и е најважна. Првите неколку денови после смрта на нејзината мајка, таа не стануваше од кревет, одбиваше да јади и некако не можеше да се помири со фактот дека повеќе ја нема нејзината мајка, открива извор близок до пејачката. Најмногу ја врати во живот фактот дека и таа самата е мајка и што им е потребна на своите деца. Јелена единствено од одмот излегуваше кога одеше на гробот на мајка си, и ништо друго не ја интересирало.

Она што сите ги изненадило но и израдувало било тоа што Јелена за прв пат по смртта на мајка си била многу расположена

Меѓутоа сите ги изненади кога одлучила во саботата да отиде на ручек на сплавот кој често пати го посетувала, открива извор близок на пејачката, и вели дека нејзините пријатели биле пресреќни кога Јелена ги побарала за ручек.

Цело време додека бие на ручек го имала главниот збор, се смеела, кажувала шеги па дури и започнала разговор за работа. Меѓу првите пријателки кои си заминале била Јована и тетка и Даниела, а Јелена останала во машко друштво да ужива се додек ане зајде сонцето.

По ручекот, пејачката нарачала и десерт, а нејзиниот брат Марко искоментирал дека конечно сестра му се враќа во нормала, штом порачала и десерт,вели изворот.

Она што нејзиниот семејство особено го загрижуваше беше нејзиното здравје, бидејќи Јелена воопшто не јадела и до сега ослабела 10 килограми. Првие денови Јелена пиела само вода и лекови за смирување за да може да спие. Пејачката и самата била загрижена за себе и своето здравје, но сега конечно успеала да се избори со себеси и да започне со стариот начин на живот бидејќи им е потребна на ќерките Атина и Ника.

 

 

 
 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија...

Пејачката на својот профил на Инстаграм објави фотографија со познатиот режисер Томаж Пандур, кој почина во април 2016 година.

СКРШЕНА ОД БОЛКА: Северина не може да ја сокрие тагата што повеќе го нема: Недостасуваш!

Пoзнатата хрватска пејачка Северина Којиќ имаше многу бурен период, па дури и сега...

По вестите дека парот се смирил и решиле да дадат уште една шанса на љубовта, по што  посвоиле дете, додје и веста која ги шокираше фановите дека парот планира свадба.

БРЕД ПИТ И ЏЕНИФЕР АНИСТОН ПЛАНИРААТ СВАДБА ВО ЈУНИ- неговиот добар пријател откри се за нивната врска!

Познатиот холивудски шармер, познатиот актер Бред Пит и неговата поранешна сопруга,...

Ѓоковиќ во интервју за еден српски медиум ја прокоментира смртта на кошаркарот Коби Брајант, кој го загуби животот во трагична хеликоптерска несреќа. Тој откри дека со Брајант биле блиски, и  дека кога му било најтешко, добил помош токму од него.

Ѓоковиќ за Коби Брајант: Тој ми помогна кога ми беше најтешко во животот

Светскиот број еден тенисер, српскиот миленик Новак Ѓоковиќ кој моментално со своето...