Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во атрактивно издание.

Објавил: Катерина Крстиќ | 26 март, 2019 22:46

Карлеуша се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“-ги изненади сите со стајлингот

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Познатата пејачка Јелена Карлеуша по смртта на својата мајка се тргна од медиумскиот свет, но денеска за изненадување на фановите, таа се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. 

Иако Јелена одлучи неколку месеци да се повлече од очите на јавноста, сепак директорот на Гранд ја натера да се врати што побрзо.

Јелена за прв пат по смртта на мајка си се враќа пред очите на јавноста, и тоа без црнина…

Пејачката денеска ја пречекаа новинари од сите медиуми кои видно изненадени ја пренесоа веста дека пејачката ја тргнала црнината. Јелена на снимањето дојде во атрактивно издание како и секогаш. Таа носеше црно-бел фустан со бели чизми, а исто така сите забележаа дека пејачката изгубила и неколку килограми.

Јелена викендов беше на ручек со своите пријатели, а извор близок до пејачката изјави дека 20 дена пејачката не јадела ништо, пиела само вода и лекови за смирување, за д аможе да заспие, и поради тоа ослабела дур 10 килограми. Изворот откри дека Јелена конечно се свестила дека и таа самата е мајка и мора да биде посветена на своите ќерки. Инаку пејачката по смртта на мајка си беше во тешка состојба а нејзините фанови беа загрижени за здравјето на пејачката. Најголема поддршка на Јелена во овој тежок момент беше нејзиниот сопруг Душко, кој воопшто не се делеше од пејачката и нејзината тетка Даниела. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија...

Пејачката на својот профил на Инстаграм објави фотографија со познатиот режисер Томаж Пандур, кој почина во април 2016 година.

СКРШЕНА ОД БОЛКА: Северина не може да ја сокрие тагата што повеќе го нема: Недостасуваш!

Пoзнатата хрватска пејачка Северина Којиќ имаше многу бурен период, па дури и сега...

По вестите дека парот се смирил и решиле да дадат уште една шанса на љубовта, по што  посвоиле дете, додје и веста која ги шокираше фановите дека парот планира свадба.

БРЕД ПИТ И ЏЕНИФЕР АНИСТОН ПЛАНИРААТ СВАДБА ВО ЈУНИ- неговиот добар пријател откри се за нивната врска!

Познатиот холивудски шармер, познатиот актер Бред Пит и неговата поранешна сопруга,...

Ѓоковиќ во интервју за еден српски медиум ја прокоментира смртта на кошаркарот Коби Брајант, кој го загуби животот во трагична хеликоптерска несреќа. Тој откри дека со Брајант биле блиски, и  дека кога му било најтешко, добил помош токму од него.

Ѓоковиќ за Коби Брајант: Тој ми помогна кога ми беше најтешко во животот

Светскиот број еден тенисер, српскиот миленик Новак Ѓоковиќ кој моментално со своето...