Како што објави порталот оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да чинат повеќе од колку нејзиниот настап, бидејќи овој пат парите ќе ги донира.

Објавил: Катерина Крстиќ | 2 ноември, 2019 16:23

Карлеуша ќе го донира хонорарот од Нова Година- 50 илјади евра ќе отидат за болната Софија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата српска дива, пејачката Јелена Карлеуша решила целиот свој хонорар од настапот на Нова година 2020 да го донира во добротворни цели, пренесува српски Телеграф.

Како што објави порталот оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да чинат повеќе од колку нејзиниот настап, бидејќи овој пат парите ќе ги донира.

-Имам големи планови за тој хонорар, станува збор за едно болно девојче. Тоа е некој мој проект кој го имам за да и помогнам на неа. Таа е од околината на Ниш, а за сега ќе откријам само дека се вика Софија. Таа боледува од сериозна болест, рече Јелена.

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ често се во центарот на вниманието и може да ги видиме на насловните страници во медиумите.

Инаку пејачката според медиумите во Србија за Нова Година оваа година договорила настап во висина од 50 илјади евра.

Во моментот Карлеуша е актуелна со разводот од својот сопруг Душко Тошиќ.

Имено фудбалерот дојде до договор за бракоразводна постапка со неговата сопруга Јелена Карлеуша, која би требало судот да ја заврши за околу еден месец.

Веќе подолго време се зборува за односите помеѓу Карлеуша и Тошиќ, но сега разводот е сигурен. Изворот од српски курир е детално упатен во целата ситуација за разводот на Јелена и Душко.

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ често се во центарот на вниманието и може да ги видиме на насловните страници во медиумите.

Душко Тошиќ, имал интересен манекенски излет на почетокот на својата фудбалска кариера.

Сопругот на Карлеуша, кој неодамна беше во центарот на вниманието за наводната врска на неговата сопруга со Огњен Врањеш, но исто така и заради неговата наводна прељуба со старлетата Сораја Вучелиќ, пред да ја сретне пејачката и двајцата станат познати, се фотографирал гол за еден српски часопис – објави српски Курир.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

За потсетување, Анета Наковска исто така е позната во јавноста како учесничја во шоуто Големиот брат. Исто така јавноста имаше прилика да и ги види и голите гради на Наковска.

Фолк пејачката Анета Наковска живее во луксуз и раскош – ѕирнете во нејзиниот дом

Македонската фолк пејачка стана снаа во Велгошти, таа се омажи за бизнисменот Спиро...

Маја за ќерките Надица и Марија, изјави дека и двете имаат афинитети кон музиката и кон модерниот танц. Надица покажува талент за јазици и студира на Филолошкиот факултет.

МАЈА И ДАРКО ГОРДИ НА СВОЈАТА ЌЕРКА: Убавицата стана познат модел

Маја и Дарко Панчеви се горди родители на две прекрасни ќерки Надица и Марија. Маја...

Ана е една од најуспешните жени во Македонија а потекнува од уметничко семејство. Следејќи ги стапките на мајка си  која исто така била балерина, Ана започнала да игра балет уште кога имала 9 години.

Ме освои со шармот и харизмата, многу е романтичен иако не изгледа така- Ана Мијалкова искрено за сопругот

Речиси сите ја препознавааат Александра Мијалкова, сопругата на поранешниот директор...