ЕХФ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ: Вардар има сигурно место, Металург ќе се „тресе“

Објавил: Македонка Димкин | 8 јуни, 2018 0:30

„КАРТИТЕ“ СЕ ОТВОРЕНИ, СЕ ЧЕКА ОДГОВОР

Фото/Текст извор: ©спорт.мк

ЕХФ го објави списокот на екипи кои аплицираа за место во Лигата на шампионите за следната сезона. 

ЕХФ го објави списокот на екипи кои аплицирале за место во Лигата на шампионите за следната сезона. Дури 34 тима имаат желба да бидат дел од елитното натпреварување во кое ќе има место само за 28 клубови.

Секако на овој список се најде Вардар, кој има загарантирано место, додека Металург ќе чека позитивен одговор на 18 јуни за кого е закажан состанокот на ИК во Глазгов.

Она што е доста интересно што европскиот првак Монпелје нема загарантирано место, бидејќи како шампион на Франција истото ми припаѓа на ПСЖ чиј тренер од следната сезона ќе биде Раул Гонзалез

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ракомет

Селекторот на црногорскатаа женска ракометна репрезентација Пер Јохансон повика 15 ракометарки за двете пријателски средби против Македонија.

Јохансон во Македонија без Радичевиќ, Булатовиќ и Рајчиќ?

Селекторот на црногорскатаа женска ракометна репрезентација Пер Јохансон повика...

„Нов селектор на Македонија е Данило Брестовац. Ќе има првичен ангажман до 30. јуни 2022 година. Тој ќе биде селектор на А-репрезентацијата и ќе ги координира останатите селекции.

И официјално Македонската ракоментна репрезентација доби нов селектор Данило Брестовац

Данило Брестовац од денеска и официјално е новиот селектор на Македонската ракометната...

Вардар во второто полувреме играше подобро и многу брзо го измени резултатот и дојде во предност, и играше со добро темпо до крајот на мечот.

Вардар вечерва го „прегази” Шведскиот тим, со победа од 32:30

Вардар вечерва победи со 32:30 на гостувањето во Шведска и дојде до бодовите со кои има...