Изгледа Дадар беше горд што и покрај Фатиме Фетаи која му е редовен клиент во неговото студио, дојде на шминкање и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Објавил: Сара Фемина | 31 јануари, 2019 14:00

Катица Јанева го смени личниот опис кај шминкерот Дадар ?!

Фото/Текст извор: ©онлине магаѕин

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред нејзиното гостување во емисијата ,,Правда и неправда” на 1ТВ се нашминка кај познатиот стилист Дадар.

Дадар е еден од најбараните и најпопуларни стилисти во Македонија, а вчера се пофали со фотографијата со специјалната јавна обвинителка Јанева, која дошла кај него на разубавување. Таа дошла во неговиот салон ,,Мое студио Дадар’ каде се нудат комплетни услуги и третмани за нега и разубавување.

Порача дека е задоволен што македонската жена стекнува навика се повеќе да се грижи за себе на професионален начин, и растел бројот на девојките и жените кои го посетувале неговото студио

Изгледа Дадар беше горд што и покрај Фатиме Фетаи која му е редовен клиент во неговото студио, дојде на шминкање и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

-Денес во посета на ,,Мое студио Дадар’ наша драга гостинка, Катица Јанева – напиша Билјановски.

Во 2017 година, тој кажа за соработката со специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи и сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица.

-И Зорица и Фатиме се прекрасни и оригинални на свој начин. Природата била доста дарежлива со убавина кон нив, и работата со нив одеше лесно бидејќи точно знаат што сакаат. И двете ги спремав доста време, затоа што самиот процес на шминкање е истовремено и уживање, разговор, фотографирање… Таква е мојата работа.

За Фатиме се одлучив за моќна шминка која одговара на нејзината внатрешна убавина, додека пак за Зорица, убава и јасна шминка, не многу нападна, иако и таа сака да експериментира со модата- ни изјави тогаш стилистот Дадар.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Убавина

На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Елизабета Пендаровска и Зорица Заева во МОДНА КОМБИНАЦИЈА, на прославата на Денот на независноста!

Вчера во американската амбасада се славеше „Денот на независноста“. На гала настанот...

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин...

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност, не ја виделе таа убавина со свои очи. Погледнете дел од убавините на нашата земја.

Погледнете ги убавините на нашата мила Македонија

На убавините во Македонија никој не може да остане рамнодушен. Во оваа прекрасна земја...

Џвакањето мастики без шеќер, по оброците, ќе стимулира лачење на плунка, која има улога на природен детегрент и отстранува некои дамки од забите.

На овој начин се одржува белината на забите

Дали би се изненадиле кога би разбрале дека белото вино може да има полошо влијание...