Иако имаше намери да се врати во Австрија, Кајмакоски сепак се одлучи да остане уште една сезона во Србија

Објавил: Македонка Димкин | 17 ноември, 2019 21:07

Кајмакоски вечниот гастарбајтер во „Твоето лице звучи познато„!?

Фото/Текст извор: ©ТВ НОВА

Даниел Кајмакоски заврши уште една тешка имитација во „Твоето лице звучи познато“ на највисоко ниво, кога се појави облечен како жена и „тверкуваше“ пред публиката и гледачите на телевизија.

Урош Ѓуриќ беше воодушевен од овој настап, а тој најверодостојно објасни дека пејачот бил перфектен со имитацијата, па дури и се „загрижил“ поради одличната трансформација во жена.

Сакајки да ги покаже ноктите, фоторепортерите го икористија моментумот да кренат галама со обвинениетодека дека наводно стружанецот покажувал албански симбол. Фото принтскрин ТВ НОВА.

“Го знам ова видео, можам да кажам дека од шоу во шоу го подигаш нивото на својата презентација колку што можеш. Досега играше многу жени, од секси до дебели жени и секој пат беше брилијантен, ама веќе ме „загрижувате“, рече Урош како член на жирито.

Неодамна победникот на X Factor го фатија во небрано. Имено него  за време на снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“ го снимија како со рацете покажа двоглав орел, кој е симбол на албанското знаме но всучност тој сакал да ги покаже ноктите и е фатен во афект.

По ваквиот потег, цела Србија се крена на нозе, додека пак од продукциската куќа „Емоушн“ сметаат дека нема ништо спорно во тоа.

„Нашето шоу е од забавен карактер и не дозволуваме пропаганда на било какви политички симболи и пораки. Да помислевме дека тука станува збор за тоа, веднаш ќе реагиравме“, велат од продукциската куќа за српските медиуми.

Од друга страна, Кајмакоски за Информер истакна дека не знаел што покажува со рацете.

„На фотографите им ги покажував своите лакирни нокти. Немав поим дека тоа е албански знак. Македонец сум, никогаш тоа намерно не би го направил“, додаде Кајмакоски.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Култура

„Медена земја“ исто така вечерва ја освои и наградата за најдобар документарец на Здружението на филмски критичари на Њујорк.

„Медена земја“ го освои Њујорк: Документарецот најдобар филм за 2019 според „Њујорк Тајмс“

Според “Њујорк Тајмс”документарниот филм „Медена земја“, на Тамара Котевска...

Во онлајн номинирањето учествуваа 569 луѓе, а дамите со најмногу номинации формираа листа од 50 финалистки во вкупно 10 категории за кои потоа гласаше 10-члено жири составено од претставници на медиуми, компании и стопански комори.

Мила Царовска избрана за жена на годината(ФОТО)

Во пријатна и опуштена атмосфера со многу позитивна енергија вчера во “Рагуза360”...

Со писмо од 19 март 1907 година, Јован Бабунски, како шеф на Горскиот штаб им се обраќа на селаните од селото Сенокос, Прилепско, а потписите на штабот се заверени со печат.

Да не беа Охриѓани немаше да се основа Охридската архиепископија!

Во 1890 година, сто и дваесет охриѓани, признавајќи дека долго биле заблудени од Бугарската...

„Ако гледачот успее да влезе во тој свет и ако некаде го однесе, тогаш мислам дека ќе го засака филмот.

МОДЕН ПОГОДОК НЕОДОЛИВА И СЕКСИ: Фетаи на црвениот тепих блескаше во модерна комбинација!

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи вчеравечер беше присутна на премиерата на филмот...