Имено Кајмаковски е во центарот на вмиманието на српска јавност откако на снимањето на новата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“ кое се емитува на телевизија Сител покажал вкрстени раце.

Објавил: Катерина Крстиќ | 8 октомври, 2019 11:38

Кајмакоски среде скандал: Србите бараат да биде протеран, покажувал „двоглав орел“ (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Македонскиот пејач Даниел Кајмаковски се најде среде скандал во Србија откако покажал вкрстени раце.

Кајмаковски се најде среде скандал откако со вкрстени раце покажувал двоглав орел, а тој вели дека само ги покажувал ноктите кои биле дел од неговиот сценски настап.

Изгледа ова не е добар период за пејачот кој по разводот мора да се справува и со ваква непријатна ситуација.

Имено Кајмаковски е во центарот на вмиманието на српска јавност откако на снимањето на новата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“ кое се емитува на телевизија Сител покажал вкрстени раце.

Даниел не можел ни да замисли дека токму поради тоа ќе си направи проблеми бидејќи вкрстените раце на балканот симболизраат двоглав орел како знамето на Албанија. Двоглавиот орел го „прославија“ швајцарските фубалери со албанско потекло, а потоа се префрли и на политичарите.

Поради ваквата случка Србите бараат Кајмакоски да биде протеран од Србија.

Кајмаковски изненаден од сето ова правдајќи се вели дека воошто не покажувал двоглав орел туку дека ги покажувал ноктите кои биле дел од неговиот сценски настап.

Проценете сами дали навистина е така.

Ненад Пагонис, Едита Арадиновиќ, Ненад Кнежевиќ –Кнез, Ивана Петерс, Катарина Богиќевиќ, Жељко Шашиќ, Алекса Јелиќ, Драган Којиќ-Кеба и нашиот Даниел Кајмакоски се десетте учесници во шоуто, кое се емитува на најгледаните телевизии во регионот.

За потсетување, икс факторот Даниел беше победник во 2016 година, а освоените 25 илјади евра ги донираше во хуманитарни цели за лечење на две дечиња од Куманово.

Извор Пресинг ТВ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Венко Филипче вели дека овој период не променил многу кај него, освен тоа што постојано беше на работното место, и еден период помина во самоизолација, по контакт со градоначалникот на Куманово, за кој подоцна се испостави дека е позитивен на коронавирус.

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ КОНЕЧНО ОДГОВОРИ: Би бил ли министер доколку знаеше дека ќе се случи оваа панемија?

Во гостувањето во емисијата Еден на Еден, која беше посветена на сите оние кои беа во...

Според она што беше објавено во „Глоуб“, наводно извор близок на семејството неколку месеци пред да се породи Меган, изјавил дека всушност Хари и не е татко на бебето.

НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКАТА ПАЛАТА: Хари не е татко на малиот Арчи!?

Познатата глумица Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари дефинитивно не можат...

Круната има 1333 дијаманти, а во времето кога е направена, чинеше околу 10 000 долари. Денешната вредност се проценува во милиони.

ВРЕДИ 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Овој предмет во кралството се наследува од колено на колено и има ОГРОМНА ВРЕДНОСТ!

Круните и накитот во сопственост на британското кралско семејство со децении ги украсуваат...

Имено, станува збор за песната „Зора је“, изведена од Неда Украден, а за која Марина напиша само еден стих - „suza je iz oka kanula “.

ОВАА ПЕСНА ЈА ПЕЕШЕ ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Марина Туцаковиќ напиша еден стих а заработи 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од српската поп сцена. Напиша само еден стих...