Денеска (9.6.2019) на локалниот пат Зелениково-Моране полициски службеници од СВР Скопје го приведоа О.А. од Скопје, кој се бараше за извршено кривично дело „убиство“

Објавил: Рејхан Бајрами | 9 јуни, 2019 18:43

Кај Зелениково уапсен убиецот кој изрешета момче во Чаир!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Како што информираше МВР, денеска полицијата го уапсила О.А.(29) од Скопје, осомничен дека со „калашников“ уби момче, пред две години во населбата Чаир.

Ова тешко убиство се случи околу 17.40 часот на автобуската станица кај училиштето „Цветан Димов“. во 2017 година.

Убиецот се наоѓал во автомобил „југо“ и од движење со автоматска пушка го застрелал  несреќното момче со десетина куршуми. О.А се бараше од страна на полицијата, за извршено тешко кривично дело „убиство“ извршено пред две години.

Денеска (9.6.2019) на локалниот пат Зелениково-Моране полициски службеници од СВР Скопје го приведоа О.А. од Скопје, кој се бараше за извршено кривично дело „убиство“ извршено на 20.12.2017 година. Тогаш на улицата Џон Кенеди пред угостителски објект беше убиен Бурим Идризи(24) од Скопје, велат од МВР.

Србија е лидер во убиства во регионот во минатата 2018 година – објави српската телевизија Н1, а според анализите на телевизијата, на второ место е Македонија со 15.
Според новинарката Јелена Зориќ која ја направи анализата, податоците се базираат на информации од медиумите, бидејќи македонската полиција не им дала официјални податоци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Госпоѓа Катица Јанева не е во женско одделение, таа е во еден посебен оддел каде што според безбедносната проценка на затворската управа има друг третман, од безбедносен здравствен и секаков друг аспект.

РАХИЌ ОТКРИВА ДЕТАЛИ: “Катица Јанева во Шутка има посебен третман и не е во женско одделение”

Има, како и секаде, една одредена мала група корумпирани луѓе коишто работат тука и...

Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си одработува за своите “непознати” газди. Газдите ни ја крадеа државата, тие, пак, имаа задача да ја лажат.

“РЕКЕТ”ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Шеќеринска, Ременски, Димитров најавуваат ТУЖБИ ПРОТИВ НОВИНАРИ!

Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни...

Очекувам внатрешната контрола и МВР да си постапат по стандардните оперативни процедури и да откријат кој бара сензационализам со оддавање на класифицирани информации.

РЕМЕНСКИ: “Веста за НИНА ГРУПЕР бара итна внатрешна истрага и реакција од МВР и тоа ВЕДНАШ”

Оваа вест бара итна внатрешна истрага и реакција од МВР и тоа ВЕДНАШ, пишува на социјалните...

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски изјави дека е почестен што годинава има можност и да се обрати на форумот.

ПЕНДАРОВСКИ: “Клучниот стратешки пробив во безбедноста на земјата е поканата за членство во НАТО”

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска во Охрид се обрати...