Кејт се појави во црн капут, под кој носеше фустан, но стајлингот не е она за што коментираат корисниците на социјалните медиуми.

Објавил: Перо Милчин | 26 февруари, 2020 19:46

Кејт Мидлтон изгледа уморна: Сите го гледаа уморното лице на војвотката од Кембриџ(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам присуствуваа на добротворна церемонија во Лондон, а големо внимание привлече и појавувањето на Војвотката од Кембриџ.

Кејт се појави во црн капут, под кој носеше фустан, но стајлингот не е она за што коментираа корисниците на социјалните медиуми.

Тие се фокусираа на нејзиното лице, изјавувајќи дека Кејт не била соодветно облечена за оваа пригода и дека изгледала многу уморна, како и дека не била во можност да ја скрие.

Кејт се појави во црн капут, под кој носеше фустан, но стајлингот не е она за што коментираа корисниците на социјалните медиуми.

Фотографите исто така забележаа дека таа има повреда на палецот на десната рака и дека носела лепенка.

Вилијам и Кејт Мидлтон секогаш јавно ја поддржуваа одлуката на Хари и Меган за преселба во Канада, но реалноста е многу различна.

Заминувањето на Хари и Меган Маркл од кралското семејство можеби е најдоброто нешто за парот, но според пишувањата на британските таблоиди, ова разделување ги повредува чувствата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон а и создаде многу практични проблеми за војвотката, која сега мора да ги „покрива“ сите обврски што ги оставила зад себе војвотката од Сасекс.

„Кога Хари се чувствуваше слаб или во неволја, Вилијам секогаш беше таму за него, како и Кејт. И сега и двајцата се неверојатно повредени. Кејт беше речиси менторка на Хари, пред Меган да се придружи на кралското семејство, а сега мрази да го види сопругот толку лут “, пишува „Јуес Викли“.
Уште од преселбата на Хари и Меган во Канада, Кејт морала да преземе нови одговорности, а секако и самата била многу зафатена – со официјални посети на болници и настани за добротворни цели.
И, иако војводите од Кембриџ изразија солидарност со Меган и Хари кога тие објавија дека ќе се одвојат од семејството, некои извори откриле дека стресот ѝ тежи многу на Кејт, дури и велејќи дека „Кејт паничи и има анксиозни напади “
И покрај ова, Кејт сепак многу го сака својот зет: „Таа би сакал да може да разговара со Хари. Тој ја избегнува и се плаши дека никогаш веќе нема да бидат блиски “.
– Вилијам направи се што може за да му помогне на својот брат во текот на годините, и сега е разочаран од неговите невнимателни и себични постапки “, рече изворот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата...

Според директивите на Министерството за здравство, сите лиценцирани здравствени установи мораат да ги третираат сомнителните или потврдените случаи како итни случаи.

Има 30 милијарди и другар е со ПУТИН: Се за владетелот во чија земја заразените имаат бесплатно лечење!

Во сите случаи на нов коронавирус во Обединетите Арапски Емирати, пациентите мора...