Пратеничките Александрова, Исмајлоска Старова и Авировиќ се во канцеларијата на Генералниот секретар на СДСМ, Кирацоски, кој посредува со Заев за финансискиот трансфер

Објавил: Мирко Бачиќ | 19 октомври, 2018 20:20

Кирацоски ги “чува” Александрова, Исмајлоска Старова и Авировиќ

Фото/Текст извор: ©online/магазин.мк

Трите пратенички, Александрова, Исмајлоска Старова и Авировиќ, ги чекаат насоките како ќе им бидат исплатени ветените суми пари пред да гласаат за уставните измени.

Имено пратеничките од ВМРО – ДПМНЕ, Емилија Александроваи Нола Исмајлоска Старова како и пратеничката на СП Владанка Авировиќ се наоѓаат во Собранието на Македонија, но се отсечени од останатите пратеници.

Според собраниски извори тие се лоцирани на вториот спрат во канцеларијата на Генералниот секретар на СДСМ, пратеникот Александар Кирацоски, преку кој како пренесува изворот се во постојана комуникација со премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев.

Се договараат сумата, исплатата и начинот како тоа да се прикрие.

*Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Експерти од областа на безбедноста се едногласни во констатациите дека бегството на Груевски во конкретната ситуација е едноставно невозможно без знаење на Спасовски и Заев

Спасовски и Заев знаеле за Будимпешта

Речиси е едногласен ставот на експертите од областа на безбедноста, дека бегството...

Шефот на македонската дипломатија и државниот секретар, Димитров и Димовски оствариле средба со заменик амбасадорот на Унгарија, кој го поставил "вистинското" прашање

Димитров прими “дипломатско” кроше од Унгарија

По објавата на социјалните мрежи, лично од поранешниот премиер и актуелен пратеник,...

Бегството на Груевски доволна причина Јанева по одобрение на Кривичен суд да активира најмалку стотина барања за изрекување времена мерка притвор за случаите на СЈО

Спасовски и го отвори патот на Јанева за масовно приведување

Изјавата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовси, дека нема вина кај органите...

Во правна држава за која знаеме дека е дотолку повеќе полициска, едноставно е невозможно првото име на "декадното режимско владеење" да не се знае каде е четири дена по ред

Бегството на Груевски, со “амин” на Заев и Спасовски?

Пред три години, во екот на политичката криза во Македонија, во јавноста провејува...