Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Објавил: admin@magazin | 10 ноември, 2019 23:20

Класик кој го носиме со години – ЦРНА ТАШНИЧКА!

Фото/Текст извор: ©boza.mk

Дури и наједноставниот outfit може да се подигне на level up со добри аксесоари, од кои ташните се омилени, за секој од нас.

Без оглед на тоа колку ташнички со различни големини, бои и форми имате, водечкото место во нашиот гардеробер зазема класичната црна ташничка, која може да се носи во секое време и со секоја облека.

Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Иако трендовите се менуваат многу брзо, девојките со стил можат да ги препознаат парчињата во кои навистина вреди да се инвестира, бидејќи тие ќе бидат многу носени во текот на подолг временски период.

Црната ташничка има подеднакво висок статус на моден класик, како и малиот црн фустан, а може да се носи секогаш, без оглед на моменталните трендови.

Црна ташна, со малку поголема димензија, посебно се носи на дневна основа, кога носите малку повеќе работи со вас.

Освен тоа што се практични за носење, поголемите модели се многу тренди statment парчиња.

Малите црни ташнички се особено погодни за прилики, кога се облекувате нешто поелегано, а мала ташна е само додаток на вашата облека.

Таа ќе направи да изгледате полуксузно, елегантно и женствено, а заедно со црните салонки, ќе претставуваат одлична комбинација за сите важни прилики.

Модa е општ термин за популарен стил, особено за облека, обувки, модни додатоци, шминка, или мебел. “Мода” се однесува на еден специфичен, но сепак,често вообичаено тренд во врска со тоа како изгледа и се облекува еден човек, како и преовладувањето на стиловите во однесување.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она...

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...