Според првите информации, сите починале!

Објавил: Перо Милчин | 1 јануари, 2021 13:39

КОБЕН ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА: 8 млади тинејџери се задушија со плин!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во Трибистово, во општина Посусје во БиХ, се случи невидена трагедија во која осум млади лица починаа како резултат на гушење на гас.

Хина известува дека трагедијата се случила за време на новогодишната ноќ, на која присуствувале млади луѓе од Ракитна и Посусје.

Според првите информации, сите починале!

Полицијата, обвинителот и другите служби се на лице место, спроведуваат истрага и ги утврдуваат причините за несреќата. Според неофицијални наводи, младите најверојатно биле задушени од гасот од генераторот што ја снабдувал куќата со електрична енергија.

Порталот Кликс известува дека, според неофицијални информации, телата на осум тинејџери биле пронајдени во викендица и дека станува збор за ученици од четврто одделение во средно училиште.

Меѓу жртвите има момчиња и девојчиња.

Дневни аваз објави дека трагедијата се случила во викендица во Паркот на природата Блидиње и дека неофицијално како причина се споменува цревото што пукнало на шпоретот на гас. Случајот бил пријавен во полиција околу 22 часот.

„Полициските службеници се на терен, тие спроведуваат истрага на местото на несреќата, по што ќе имаме повеќе информации“, рече Мартина Медиќ, портпарол на Министерството за внатрешни работи на ЗХК.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...

Видеото објавено на Твитер покажува како изгледало драматично губење на висината на авионот на популарната страница FightRadar.

ДРАМАТИЧЕН МОМЕНТ КОГА АВИОНОТ ПОЧНА ДА ПАЃА: За 60 секунди се спушти повеќе од 3.000 метри- започна потрагата

Денеска се сруши авион Боинг 737-500 кој полета од Џакарта, Индонезија. Видеото објавено...