За каков сјај говори Заев кога неговата неспособна власт ја претвори Македонија во најкорумпирана држава во Европа (според Транспаренси), најсиромашна држава (според Еуростат), најнеспособна да спроведе вакцинација( според Блумберг).

Објавил: Мирко Бачиќ | 20 март, 2021 15:45

Кога вели Заев дека Македонија сјае, тогаш значи целосно се одлепил од реалноста. Македонија со Заев умира

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Соопштение до јавноста – реакција на искажаните ставови на Зоран Заев за словенечко „Дело“

Македонија никогаш не била попонижена, поподелена и побесперспективна од сега. Власта на Заев ја доведе државата до пропаст. Економијата е уништена, угледот погазен, се распродаваат националните и државните интереси, европската перспектива е во ќор сокак поради погрешните политики на Заев, народот се гуши во сиромаштија.

За каков сјај говори Заев кога неговата неспособна власт ја претвори Македонија во најкорумпирана држава во Европа (според Транспаренси), најсиромашна држава (според Еуростат), најнеспособна да спроведе вакцинација( според Блумберг).

Граѓаните во Македонија се најнесреќните (според Брима галуп) затоа што со нив владее хибридниот режим на Зоран Заев (повторно според Економист) кој поради провизии и криминални набавки со вакцини ја донесе Македонија да биде во врвот по смртност од корона вирус.

Буквално поради Зоран Заев Македонија умира. Тоа што Заев гледа дека Македонија сјае говори дека тој целосно се одлепил од реалноста

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

ЕУ дискутира за епидемиолошката состојба во „трети земји“ на секои две недели и го ажурира списокот на оние земји што се сметаат за безбедни за патување

Од 25 јуни Германија ќе дозволи влез на патници кои не се од ЕУ, но само со примени две дози вакцина

Од 25 јуни германската влада ќе им дозволи на патниците надвор од ЕУ кои ги примиле двете...

Настанот е пријавен во Одделенито за внатрешни работи од каде потврдуваат дека е приведено едно лце под сомнение дека е сторител на казненото дело „убиство во обид“.

Тешко ранет жител на Дебар!

Дебар,18 јуни 2021(МИА) – А.И. од Дебар синоќа бил ранет со огнено оружје, а поради сериозноста...

На Задушница се посетуваат гробиштата каде што со молитва, пченица и лепче осветено со црвено вино се изразува помен за починатите

Православните христијани денеска и утре го празнуваат Задушница

Православните христијани денеска и утре го празнуваат Задушница во чест на душите...

Зоран Заев со секоја нова изјава продава се повеќе и повеќе, позициите на државата со Заев се трајно разнишани.

ВМРО-ДПМНЕ со молба до Заев да си оди лош бил, Заев не молеше беше на улица!

Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност. Воедно...