Се работи за реставрирани парчиња од групата мебел позната како Bellangé.

Објавил: Сара Фемина | 19 септември, 2019 14:42

КОГА МЕЛАНИЈА ТРАМП ЌЕ ЗАМЕША ПРСТИ: Првата дама ја реновираше Белата куќа во Вашингтон(видео)

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, ја реновираше Белата куќа во Вашингтон.

Како што пишуваат американските медиуми, Меланија Трамп во Белата куќа ги промени тапетите и завесите, а во некои простории донесе и нови предмети.

Се работи за реставрирани парчиња од групата мебел позната како Bellangé.

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, ја преуреди Белата куќа во Вашингтон.

Меланија Трамп е првата дама на САД. Пред да се омажи за претседателот Доналд Трамп во 2005 година, таа работела како модел.

Родена е во градот Ново Место во Словенија, тогаш позната како Социјалистичка Република Словенија во рамките на Југославија. Таа станала постојан жител на САД во 2001 година, а добила државјанство во 2006 година.

Трамп е првата натурализирана американска граѓанка која станала прва дама, а втора прва дама која е родена во странство, првата е Луиза Адамс која е родена во Лондон.

Погледнете како сега изгледаат освежените простории на Белата куќа.

https://time.com/5679550/melania-trump-white-house-makeover/?utm_medium=social&utm_source=facebook&xid=time_socialflow_faceboo

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Веста за нејзината трансформација ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

ЗОРИЦА ЗАЕВА НЕ Е ПОВЕЌЕ ЦРНОКОСА: После долги години ја смени бојата на својата коса(ФОТО)

Зорица Заева, сопругата на лидерот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата...

Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

ЌЕ ВИ ЗАСТАНЕ ЗДИВОТ: Еве како изгледа луксузната вила во која ќе живеат Хари и Меган(ФОТО)

Меган Маркл и принцот Хари се иселиле од Велика Британија, а сега се објавени фотографии...

Минатата година тој се најде на осмото место на списокот „Форбс“ на најмоќните луѓе во светот.

Запознајте го еден од најмоќните лидери во светот: Пребогат наследник, реформатор а има само 34 години!

Апсењето на тројца членови на кралското семејство во Саудиска Арабија за наводно предавство...

Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

„Железна дама“ само пред камери – тој ги раскажа сите ИНТИМНИ работи за првата ДАМА на Америка

Првата дама на Америка секогаш е интересна за светската јавност. Таа каде и да се појави...