Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија? Онака, ми текна… – прашува новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил…

Објавил: Сара Фемина | 18 август, 2019 21:30

Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија?

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија?напиша на социјалните мрежи новинарот Бранко Героски.

Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија? Онака, ми текна… – прашува новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил…

Новинарот Бранко Героски минатата недела објави ново истражување, насловено „Заев, Шеќеринска и Ременски го крунисаа „кралот“ Боки 13-ка, Заев мора да му ја симне круната и да го растури кралството на рекетот!“ за аферата „Рекет“ на порталот ПлусИнфо.

Героски пишуваше дека јасна е пораката од странство дека оваа афера мора да има завршница и потенцира дека Американците не ја штитат специјалната обвинителка Катица Јанева.

Новинарот прашува каква е поврзаноста на Заев, Шекеринска и Ременски со невладината на Боки 13 и со градежните фирми со кој е потпишан договор.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

За кампањи постојат луѓе кои учеле факултети, читале стотици книги, тоа е цела наука. Ама вие некоја баба Перса сте си зеле и сакате Влада.
Уба'о!

ЈОЦИ СЕ МРДНА НАЧИСТО: Мицкоски не знае што зборува и е непресушен извор на гафови

Обновата ќе дојде, а народот е исправен и се исправа. Доаѓаат нови времиња. Одлучно...

Пресудата против мене се темелеше исклучиво на тие аудио материјали иако и од нив не произлегуваа никакви докази за моја вина, ниту пак сум осуден дека е направена некоја штета на буџетот или лична материјална корист за мене.

ГРУЕВСКИ: Никогаш не наредив да се отворат вратите на парламентот или да се врши насилство

Пресудата против мене се темелеше исклучиво на тие аудио материјали иако и од нив не...

Разбирам зошто од власта се нервозни, затоа што народот е кренат на нозе, веќе свесен за тоа што се случува.

ЈАНЕ ЧЕНТО: Борбата за Македонската држава никогаш не запрела- ќе не огрее сонце

„Правдата е нападната од неправдата!“ Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

„За оние што не веруваа на своите очи денес конечно со сопствените уши го слушнавме Зоран Заев како навистина го отворил судството како пупка.

Панчевски: Македонија има судство на политички послушници!

Интересен развој на случувања во судството, така ја коментира денешната аудио бомба...