Тосе Проески беше исто така водолија

Објавил: Македонка Димкин | 13 јануари, 2020 10:52

Кои се трите најхаризматични знаци во хороскопот?

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Оваа личност поседува харизма која не може, а да не ја забележите. Најчесто во овие случаи станува збор за личност родена во еден од трите најхаризматични знаци во хороскопот.

Кои се трите најхаризматични знаци во хороскопот?

Проверете дали имате пријатели во овој знак или пак можеби токму вие сте оние харизматичните:

Лав

Лавот се смета за еден од топ три најхаризматични хороскопски знаци и е одличен пример за луѓе кои „горат“ од харизма.

Секој кој во својот живот има Лав, знае за оваа негова особина затоа што таа никогаш не останува незабележана.

Лавовите пленат со природна харизма и симпатија и секој што доаѓа во контакт со нив ја забележува оваа карактеристика во нивното однесување.

Една од подоминантните особини на Лавот е неговата желба за да се истакне, да се бори и да биде во центарот на вниманието, а токму харизмата е таа која му помага да успее во сето тоа.

Затоа многу често им се восхитуваме на нивните храбри постапки, а всушност тој секогаш се „потпира“ на харизмата и таа е онаа која му помага многу лесно да се „извлече“ од проблемите и да биде на врвот.

Водолија

Водолиите се екстремно харизматични луѓе. Тие имаат моќ да го привлечат вниманието на секој и воедно и да го задржат кон себе.

Тие се познати по нивниот широк круг на пријатели, а сите можеме да се согласиме дека ова се должи на нивната вродена харизма.

За разлика од Лавот, Водолијата нема намера ниту пак сака да биде во центарот на вниманието. Затоа можеме да кажеме дека кај неа е присутна „тивката“ харизма.

Нивниот магнетизам „испливува“ на површината и без тие да сакаат и да вложуваат премногу напор.

Тие не се „гладни“ за внимание, бидејќи и без тоа секогаш го добиваат.

За време на друштвени собири, Водолиите најчесто можете да ги забележите како седат настрана, со некоја поголема група на луѓе – мирно и тивко раскажуваат случки од животот на кои сите им се восхитуваат.

Стрелец

На врвот на листата за најхаризматични хороскопски знаци се наоѓаат Стрелците.

Тие во себе поседуваат вроден капацитет за харизма. Многу слично како и кај Водолијата, Стрелецот не се обидува никогаш да биде во центарот на вниманието, ниту пак да привлече нечие внимание.

Tој се појавува и го превзема „подиумот“.

Разликата помеѓу Водолијата и Стрелецот е тоа што Стрелците се свесни за харизмата која ја носат во себе за разлика од Водолиите и многу често знаат како да ја искористат оваа нивна особина за позитивни придобивки.

Затоа, многу често, Стрелците се добри лидери.

Тие знаат како и на кој начин да ја придобијат довербата на луѓето и да ја задржат во исто време.

Самата нивна појава „зрачи“ од моќ и харизма. Луѓето обожуваат да добиваат внимание, а Стрелците знаат како да го понудат тоа. Тие се одлични говорници и често се саркастични.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Лагите не доведоа до насилство, ниту јас ниту вие говорите албански, поминаа две години од носење на законот за јазици, државата нестана двојазична и не се подели, тоа се само лаги сервирани во националистичка обланда, рече Шекеринска.

ШЕЌЕРИНСКА: ВМРО-ДПМНЕ не направи ништо, ни еден чекор, ни на тема НАТО ни на тема ЕУ

Престанавме дома да си играме со националистички договорени игри. Покажавме дека тоа...

Ахмети му порача на Заев дека му ги знае сите слабости, но тој не е како него да зборува јавно, тоа не е машки, рече Ахмети и додаде дека Заев го молел за да го направи премиер.

Ахмети: Заев лаже, сите знаат дека тој ме молеше мене, јас го направив премиер

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во предизборен настап пред гостиварци рече дека цел свет...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го реши горливиот проблем на граѓаните од Пелагонија, ќе го изгради автопатот од Скопје преку Прилеп, Битола до јужната граница, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски!

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го реши проблемот на граѓаните од Пелагонија и ќе го изгради автопатот од Скопје преку Прилеп

Се обврзавме на ефикасна и бескомпромисна борба против корупцијата и отстранување...

Тој денеска со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, потврди дека кривичните пријави ги поднесува против политичари од власта.

Пола семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ-ова е листата на оние кои добија кривични од Боки 13

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска...