Сигурни сме дека веќе сте запознаени со фактот дека ултравиолетова или отровна пурпурна е бојата за 2018 година. Покрај тоа, се присутни и други живописни бои како што се сина, црвена и жолта, но и пастелни.

Објавил: Македонка Димкин | 15 јуни, 2018 23:48

Пастелните бои главниот тренд за модниот тренд за пролет – лето 2018

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Во практична смисла, пастелни бои се главниот тренд на пролетната модна пролет – за 2018 година. Особено, бојата на јоргованот, како нежна варијанта на виолетова боја,  како што се вели, е задолжителна или сезона за смирување. за да  сме слатки како сладолед! Инаку, за јоргованот велат дека тоа е најубавата боја на сезоната.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Создавајќи модерни градски ликови, жените од модата имаат тенденција да комбинираат облека од најновите трендови на модата

Уличната мода секоја година станува приоритет на модната индустрија.

Ова првенствено се должи на желбата на девојките да се чувствуваат стилски и удобно...