Иако пред месец дена слушнавме само половина од песната и најава за тоа што наскоро требаше да излезе, денеска на радост на фановите тие објавија и видео запис. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 јуни, 2019 15:04

Конечно новата химна за Р.К.Вардар напишана од двете сестри доби и видео запис

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

По освојувањето на европската титула на македонскиот ракометен шампион, цела Македонија се крена на нозе и гордо ги пречека своите миленици од Р.К.ВАРДАР.

Сестрите кои ја напишаа новата химна за Вардар…

Пред околу еден месец две девојки во знак на благодарност и големиот успех по кој Македонија се уште е во еуфорија, решија да направат песна за европскиот првак кои сами ја напишале.

Македонските прваци, црвено-црните лавови донесоа огромна радост во сечие срце и беа инспирација за двете сестри Нев Нешкоска и Калина Нешкоска кои објавија дел од песна која тие ја напишале посветена на големиот успех на Вардар.

Иако пред месец дена слушнавме само половина од песната и најава за тоа што наскоро требаше да излезе, денеска на радост на фановите тие објавија и видео запис. 

Вардаре,Вардаре, царови растурате, од срце сите вас ве сакаме…

Жестока, лавовска битка, изгинавте на терен, Европа на колена, Вардаре ти си број еден.

Слави Пирин,слави Егеј, силна е Македонија, Вардар македонски ја освои цела Европа…

Браво прави македонски патриотки, Браво одлична песна, Браво девојки растурате, се само дел од коментарите кои ги добија овие девојки…

Погледнете го видео запосот и продолжението на текстот…

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Мартина која е сопственичка на училиште за пеење, но и член на жири во хрватското шоу „Суперталент“, раскажала дека пред 27 години во текот на животот во Австрија минувала низ финансиска криза, па се снаоѓала како знаела и умеела.

2 ГОДИНИ ЖИВЕЕВ СО ЧЕСНИ СЕСТРИ:Пејачката немала пари за стан па отишла во манастир, еве што работела за храна и спиење

Хрватската оперска пејачка Мартина Томчиќ раскажала за тамошните медиуми дека своевремено...

Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи по празникот 2 Август, Илинден. Тој со  неговото семејство деновите од одморот ќе ги помине во Охрид и во Грција.

Некои скромно, но некои и раскошно – еве каде ќе одмараат македонските политичари

Политичарите крајот на јуни и почетокот на август го резервираат да ги наполнат батериите...

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...